Regionalny Informator Internetowy Stargardu

Przejdź:  

reklama
  Wybierz dział tematyczny:
  Wyszukaj na forum:
 Temat: Poród - który szpital wybrac..??

Witam. Proszę o pomoc w wyborze szpitala. Będę niedługo rodzic swoje pierwsze dziecko. Nie mam pojęcia jak działa nasz szpital, jakie są warunki i sposób traktowania przyszłych matek. A może lepszy bedzie Szczecin?? Proszę o jakieś sugestie

thalia (89.229.101..) 16:06 18.11.2009
L.p.
Opinia
Autor
Data
1

Ja rodziłam w Zdrojach, ale z perspektywy czasu i doświadczenia teraz wybrałabym Stargard. Ze szczecińskich szpitali jeśli już to Pomorzany, ale to w Stargardzie są najlepsze warunki "lokalowe". Sale porodowe ok, czysto, schludnie i dla mnie tak swojsko. (wiem, bo oglądałam) Pod koniec roku otwierają wyremontowany oddział w Policach. Tam też polecałabym rodzić. Warunki na pewno będą podobne jak w Stargardzie.

mama
(95.40.99..)
17:46
18.11.2009
2

Tydzien temu rodziłam w Stargardzie i jestem bardzo zadowolona. Położne i lekarze ok , opiekę też miałam dobrą !

ELa
(79.191.71..)
20:42
18.11.2009
3

2 miesiace temu rodziłam w Stargardzie, sala porodowa ok, poporodowa też fajna, co do personelu też nie można sie czepić... :-) tylko jedzenie takie szpitalne bleee... :)

Ola
(83.9.131..)
13:58
19.11.2009
4

Police po 1.12 - przeniesiona klinika medycyny matczyno - płodowej PAM, najważniejsze godni polecenia lekarze, specjalisci

a
(89.229.98..)
07:22
20.11.2009
5

kobietki UWAGA nie ordzic teraz w stargardzie!! ze wzgledu na to ze jest wirus grypy wiec najlepiej uciekac do tego szpitala w ktorym jeszcze niemaja takich pacjetow!

fakt
(81.190.34..)
17:23
24.11.2009
6

ja rodziłam w stargardzie i naprawdę polecam (mimo że mam kuzynkę-położną na pomorzanach). świetne warunki lokalowe, super personel-we wszystkim ci pomogą, nie obawiaj się pytać i prosić. ja nawet miałam możliwość tydzień przed porodem wejść na odział porodowy i noworotków i wszystko obejrzeć. później byłam lepiej zorientowana co i jak. polecam też szkołe rodzenia przy szpitalu- swietni ludzie.

xxx
(89.229.106..)
00:18
16.01.2010
7

ze szczenin zdroji to znam 2 przypadki ze Z dzieci zdrowych teraaz roślinki zostały bo porod był żle odebrany NIE POLECAM!!!

sabinka
(83.168.111..)
12:10
16.01.2010
8

ja zamierzam rodzić w policach:) ma najlepszą opinię tak naprawdę i można jechać na spokojnie ,nie martwiąc się o nic

..
(83.21.233..)
11:56
19.01.2010
9

a moze wiecie coś na temat szpitala w szczecinie na ul.piotra skargi??

ciężarna
(83.21.237..)
07:33
26.02.2010
10

słyszałam ze nie jest tam zle a polozne są bardzo sympatyczne...

:)
(83.21.235..)
11:49
03.03.2010
11

ja polecam szpital w stargardzie,naprawdę b.dobre warunki,opieka pielęgniarska cudowna

lui
(77.253.141..)
17:25
07.11.2010
12

ja również polecam szpital w Stargardzie, lekarze i pielęgniarki przyjazne pacjentowi, wiem coś na ten temat, gdyż rodziłam w nim 2 miesiące temu;-)

maja
(79.162.81..)
21:15
08.11.2010
13

Czy to prawda , że obok oddziału noworodkowego i porodówki w Stargardzie jest oddział pulmonologiczny , gdzie leczy się np . gruźlicę ? Zbliża się termin porodu mojej żony a tu taka wiadomość . Kolega twierdzi ,że właśnie tam jego babcia miała jakieś badania na płuca a choruje właśnie na gruźlicę . Czy to jest bezpieczne . ?

Karol
(88.156.152..)
23:42
08.11.2010
14

oddział noworodkowego i porodówki jest na 2 piętrze obok jest patologia ciąży i ginekologia a pulmonologiczny o ile to ten oddział jest na parterze wszystko jest oddzielone. szpital jest naprawde dobry i położne bardzo sympatyczne ja osobiście polecam ten szpital jestem zadowolona...

aga
(193.106.155..)
00:09
09.11.2010
15

Nie masz racji , na drugim piętrze jest porodówka i oddział noworodkowy ,tuż za ścianą oddział pulmonologiczny , a dokładnie pracownia bronchoskopowa ( nie mam pojęcia czy to jest to samo ) . To właśnie tam kolegi babcia chodzi na badania bo choruje na gruźlicę!! . Trochę się wkurzyłem i dzisiaj to sprawdziłem . Patologia ciąży i ginekologia są niżej. Chyba poszukamy innego szpitala.

Karol
(88.156.152..)
19:35
09.11.2010
16

to nieświadomie Cię wprowadziłam w błą ale musisz mi to wybaczyć zanim urodziłam nie miałam pojęcia do kąd mnie wiozą i tak mnie bolało że nie bardzo mnie to interesowało a po porodzie to wyszłąm i też się nie bardzo rozglądałąm co to za poziom. Nie wiem co to jest pracownia bronchoskopowa i co bada wpisz w google napewno coś znajdziesz

aga
(193.106.155..)
22:18
09.11.2010
17

witam ja jestem po połowie ciąży ale już teraz się zastanawiam nad szpitalem i niewiem który wybrać .Obecnie mieszkam w Goleniowie ale tu na szpital wszyscy negatywnie reaguja ....myśle nad Stargardem ,jednak niemam 100 %pewności ,pozatym ile przed porodem mogę pojechać i zobaczyć jak to wygląda??

ciężąrna2
(178.235.41..)
14:54
10.01.2011
18

polecam Schwedt, w każdy pierwszy wtorek miesiąca można się umówić na zwiedzanie szpitala (również po polsku). Pracują tam przemili ginekolodzy z Polski i jest bardzo fachowa, miła pomoc ze strony położnych. Zajrzyj na stronę szpitala, tam są informacje dla Polek szukających odpowiedniego szpitala. Ja kilka miesięcy temu też tam rodziłam i mogę z czystym sumieniem polecić każdej kobiecie!

ta
(87.96.39..)
21:26
11.01.2011
19

podstawowe pytanie - za ile?

hehe
(89.229.110..)
23:39
11.01.2011
20

koszt pokrywa NFZ: http://www.zdrowie.stetinum.pl/pl/wiadomosci/macierzynstwo/Porody_w_Schwedt_legalne

ta
(178.56.111..)
09:29
12.01.2011
21

niestety już nie pokrywa NFZ.Więc pytam ? czy w Stargardzie opieka jest odpowiednia ?i czy z godnością traktują tam pacjęta ??? Nigdy w życiu nie byłam w szpitalu jako pacjętka ,więc poród bedzie naprawde stresujący , bo niewiem czego się spodziewać :)pomocy .Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy :)

ciężarna2
(178.235.41..)
06:56
17.01.2011
22

witam.moim zdaniem na stargardzki szpital i opieke nie mozna narzekac jest wporzadku.lezalam na ginekologi dwa razy i nie moge zlego slowa powiedziec o poloznych.wiec ciezarna2 nie denerwuj sie.pozdrawiam

(89.229.111..)
14:01
17.01.2011
23

Witam, mam termin na koniec czerwca i zastanawiam sie nad szpitalem? moje znajome rodzily w stargardzie wszytskie mialy cesarke i sa zadowolone z opieki, ja bede rodzic naturalnie i chce znieczulenie(płatne) czy w stargardzie takie znieczulenie daja ?

natalia
(193.106.152..)
19:14
27.01.2011
24

Stargardzki szpital jest w porzadku, dobra opieka, warunki tez niczego sobie. Polecam! Ps. najsmieszniejsze jest to ze my stargardzianki uwazamy nasza ginekologie i poloznictwo za dobry wybor na miejsce rodzenia a wiocha sie pcha do Polic.

odessa
(89.228.247..)
20:09
27.01.2011
25

Rodziłam tu dwa razy i żałuję,ale zawsze gdzieś indziej może być gorzej : )

mama2
(193.106.155..)
23:10
27.01.2011
26

gdy byłam w ciąży dowiadywałam się w szpitalu w Stargardzie o znieczulenie zewnątrzoponowe. To było niecały rok temu i uzyskałam informację, że tego nie praktykują.

ta
(87.96.109..)
11:21
28.01.2011
27

ja polecam stargard,oczywiscie porod rodzinny, u nas nikomu nie zabraniaja , jak rodzilam to ze mna byl maz na zmiane z moja mama i nikt nie robil przeszkod zadnych,opieka super, zwlaszcza po porodzie, siostry pomocne sa bardzo,a znieczuleniem sie nie martw, jak bedzie trzeba to dostaniesz, pozdrawiam i powodzenia

mama
(81.190.36..)
13:39
28.01.2011
28

Jam mam na początek czerwca i z tego co słyszałam Stargard nie jest zły ....ale mam obawy to moje pierwsze dziecko,pozatym koleżanka mówiła mi że poród rodzinny poleca bo niejest sie samemu i naprawde opieka sie stara jeszcze bardziej..:)więc będe rodziła w tym właśnie szpitalu co ma być to będzie ,grunt by mi pomogli urodzić dziecko :)pozdrawiam i dzięki za pomoc w podjęciu decyzjii.:)

ciężarna2
(178.235.41..)
13:41
01.02.2011
29

sluchaj tego , co mowią do Ciebie,a jesli chodzi o porod rodzinny to jasne ze dobrze zeby byla osoba , ktora obserwuje sytuacje, będzie dobrze, powodzonka :)

mama
(81.190.36..)
17:32
01.02.2011
30

Ja leżałam już dwa razy w stargardzkim szpitalu, a termin mam na marca - położne są miłe - pogadają, pośmieją się, nie wyganiają gości wieczorami, bo minął już czas odwiedzin. Co do porodu rodzinnego to ja do 29 tygodnia mówiłam, ze chcę być sama - ale jak złapały mnie skurcze porodowe to oświadczyłam mężowi, że musi być ze mną, bo sama chyba tam umrę:P w razie jak zaczyna się akcja porodowa a Ty lezysz w szpitalu położne dzwonią po kogoś bliskiego (jeżeli chcesz by Ci towarzyszył). Opieka lekarska też jest dobra. Nie wiem jak to będzie na sali poporodowej, ale jak rozmawiałam z koleżankami, powiedziały że jest dobrze. Ostatnio koleżanka opowiadała mi, że jej szwagierka rodziła w Zdrojach i była załamana - trafiła na bardzo niemiłe położne, które wykańczały ją psychicznie po porodzie, dopiero interwencja psychologa pomogła. Ale wiadomo wszędzie są Ludzie i Ludziska. Najważniejsze się nie nastawiać negatywnie i mieć oparcie w bliskich:)

i.k
(83.21.240..)
11:56
02.02.2011
31

Ja też rodziłam w naszym szpitalu-miałam cesarkę.Na sali były nas dwie.Opieka super,bez zastrzeżeń.Ale jedno doprowadzało mnie do szału:tabuny odwiedzających! Lekarz mówi żeby wietrzyć ranę,noworodek obok a tu jak na procesji!Zero prywatności!To był grudzień (2007roku)ludzie w kożuchach upoceni, ani sali potem przewietrzyć ani z nie wyjść(cewniki,kroplówki,itp).Mojej rodzinie przykazałam przychodzić max raz dziennie i najwyżej parami ale niestety do drugiej pani przychodzły korowody... Mam nadzieję,że to się zmieniło a jeśli nie to pamiętajcie drodzy odwiedzający,że to może być po prostu krępujące i niebezpieczne dla maluszka!

:I
(88.156.155..)
16:58
02.02.2011
32

A nie orientujecie się Panie, jak to jest w stargardzkim szpitalu ze znieczuleniem płatnym? Wiem, że ponoć jest płatne, ale słyszałam, że nie każdy szpital posiada takie. Na pewno się jeszcze zorientuję na miejscu, ale może któraś z Pań rodziła na żądanie ze znieczuleniem. Lekarz mi mówił, że teraz to już nie problem takie znieczulenie i większość kobiet na świecie rodzi w ten sposób, a ja się porodu strasznie boję, szczególnie, że moje maleństwo jest dosyć spore jak na ten miesiąc. I proszę się powstrzymać od komentarzy typu: rodź naturalnie, zrobisz dziecku krzywdę itd. Bo tak to moja babcia mówi, a my żyjemy w XXI w. i warto od czasu do czasu z tego skorzystać. Poza tym to tylko i wyłącznie moja sprawa jak chcę urodzić, szczególnie, że mój lekarz nie jest przeciwny temu.

mimi
(88.156.159..)
11:59
08.02.2011
33

Proszę o wyjaśnienie czy poród rodzinny polega na tym ,że partner jest przy rodzącej w II fazie porodu-tj np.w czasie parcia,czy w I i II-tj rozwieranie szyjki i sam poród

iiiiiiiiii
(91.204.154..)
16:35
10.02.2011
34

Ja ostatnio starałam się dowiedzieć czegoś więcej o porodzie w stargardzkim szpitalu od swojej pani doktor - sale porodowe są salami pojedynczymi, potem z maluszkiem trafia się na salę dwuosobową (nie ma możliwości wykupu pojedynczej sali poporodowej). Będę rodziła pierwszy raz i boję się tej sytuacji - pani doktor uspokajając mnie, powiedziała że w razie bóli dostaje rodząca leki przeciwbólowe - wcześniej ktoś wspominał, że nie praktykuje się podawania znieczulenia na życzenie rodzącej i też odniosłam takie wrażenie podczas rozmowy z moją panią doktor (jakby było to możliwe pewnie, by mi powiedziała, że jest taka możliwość). A poród rodzinny to poród rodzinny - mężczyzna, czy ktokolwiek inny może być przy całej akcji porodowej (chyba, że zmieni zdanie w połowie - może wyjść i wrócić jak mu się polepszy). Moja znajoma opowiadała, że jej mąż był do samego końca (przecinał pępowinę córeczce).

i.k
(83.21.255..)
17:39
10.02.2011
35

stargard beznadzieja rodzilam syna zeby szybciej sie mnie pozbyc dowalily mi oksytocyne, bol niewyobrazalny ogolnie wszystko do dupy... nie polecam

fff
(83.8.197..)
21:28
05.05.2012
36

Ja rodziłam na Pomorzanach. Tam jest możliwość skorzystania ze znieczulenia, poród rodzinny nie jest odpłatny tak jak w Stargardzie. Po porodzie miałam pojedyncza salę z łóżkiem małżeńskim i swoją łazienką. Mąż spędził z nami nawet noc bo w pojedynczej sali nikomu to nie przeszkadzało ;)

JA
(91.226.236..)
18:04
06.05.2012
37

pierwsze dziecko niestety poroniłam w Stargardzie to były początki istnienia nowego oddziału. To co przeżyłam horror, zero pomocy ze strony lekarza dyżurującego dr Winnickiej jak również ze strony nieprzyjemnej pani pielęgniarki. Leżałam z dziewczyną która urodziła a jej mały leżał w inkubatorze.I to ona bardzo mi pomogła. Miałam takie bole że leżałam na podłodze i gryzłam kołdrę. Dopiero jak zaczęłam z bólu wymiotować to pielęgniareczka łaskawie przyszła. Ogólnie TRAGEDIA. Uważam że nie liczą się piękne sale a personel. Drugią ciążę i poród miałam na Pomorzanach . Początek bóli i sam poród trwało łącznie ponad dobę, dostawałam oksy i niestety cały czas leżałam na łóżku (później dowiedziałam się że ból należy albo rozchodzić albo wyskakać na piłce. Dobra urodziłam - ogólnie nie było źle miałam położną twardą babę, która mówiła że chciałam to muszę trochę pocierpieć i naprawdę taka babka super, żadne tam cacy cacy. Ostatnią ciążę zakończyłam w październiku 2011 roku, miałam zaplanowane poród w Zdrojach, ale pech ciśnienie skoczyło i przyszłam do szpitala do Std. Myślałam że unormują ciśnienie i mnie puszczą, niestety zostałam.Urodziłam 2 tyg. po terminie, trzy razy miałam wywoływany poród na porodówce + dodatkowo na patologii globulki i zwiększanie rozwarcia. Wg mnie i dla mnie najlepsza przy skurczach była piłka, za pierwszym razem gdzie oksytocyna mi nie pomagała słuchałam radia z komórki i czytałam gazetki :).Czasami przeszkadzała mi sąsiadka obok, która darła się wniebogłosy (już chciałam mieć cesarkę ;). Miała ona poród rodzinny z mężę (ach jak teraz pomyślę jak mąż chodził po korytarzu i dzwonił po mamusię to śmiać mi się chce.Ale wytrzymał. U mnie dopiero za trzecim razem ruszyło. Dpstałam Oksy o godz. 12.30 i urodziłam pzred 18. Cały czas skakałam na piłce i naprawdę POLECAM. Ból jest ale w momencie skurcza też próbowałam wymyślać sobie że jestem nad morzem. Mi to naprawdę pomagało.Co do sal i położnych teraz było ok. Dostałam Panią położną, też taką babę może nie zołzowatą ale bardzo stanowczą, żadne tam głaskania po główce. Teraz z perspektywy czasu z czystym sumieniem polecam. Zmieniło się kierownictwo i za tym również personel.

Gona
(88.156.147..)
19:52
06.05.2012
38

A może ktoś orientuje się w kwestii tego znieczulenia chociażby płatnego w szpitalu w Stargardzie , tzn.czy jest dostępne :)

boję sie
(88.156.158..)
23:33
26.06.2012
39

W Stargardzie nie dostaniesz znieczulenia. Mi zaaplikowano 3 czopki scopolanu w trakcjie akcji porodowej. Ogólnie życzę wszystkim takiego porodu: przyjazd do szpitala 8 rano po odejściu wód płodowych, bóle od 9-ej, dzidziuś na świecie 11.15. Bolało jak cholera ale wszystko szło bardzo szybko. Świetny personel przy porodzie więc jak najbardziej polecam ten szpital chociaż są lekarzem na których nie chciałabym tego dnia trafić.

eliza
(193.106.155..)
23:57
26.06.2012
40

To pozazdrościć tempa porodu , bo zdarza się , że trwa godzinami. Dzięki za informacje o braku znieczulenia , cóż przykro ,że nie ma wyboru...

boję sie
(88.156.158..)
22:29
27.06.2012
41

Znieczulenie dają na Pomorzanach ;))

mama
(79.184.202..)
11:33
28.06.2012
42

Rodzilam w Stargardzie ,nikomu niepolecam z calego serca.2 dni mialam bole a oni mieli mnie gdzies,powiedzieli ze urodze za 2 tygodnie najwczesniej.A po dwocj dniach zawitalam na porodowce .Na szczescie pyl przy mnie maz.Personel do niczego.Jestem przerazona tym szpitalem.POmimo tego ze jest po rmoncie.Niemam odpowiedniego argumentu aby Pania niestety polecac.Teraz jak sie orientuje to kobiety sa zadowolone ze szpitala w Zdrojach.

kinia
(89.229.101..)
00:28
29.06.2012
43

Rodziłam w Stargardzie 6 tygodni temu - swoje pierwsze dziecko!Do dzisiaj nie mogę dojść do siebie! To było najgorsze przeżycie w moim życiu i nie tylko za sprawa bólu ale i okoliczności. Nie ma znieczulenia, popękałam cała w środku i na zewnątrz. Pani Dr dotarła po całej masakrze! Az nie chce mi się wracać myślami do tamtych dni. Wyremontowany oddział?? Dla mnie bez rewelacji ( może nie widziałam innych) Znieczulica, mają Ciebie gdzieś i nie daj Boże masz jakieś wymagania... Spotkałam tam tam tylko dwie ludzie osoby : Pani która przychodziła dezynfekować moje zmasakrowane ciało ( jak była na zmianie) i Panią która podawała posiłki! Gdybym wiedziała......a miał być to mój najpiękniejszy moment w życiu! A okazał się horrorem. Ps.na pierwszej wizycie u pediatry okazało się że moje dziecko miało pęknięty obojczyk i NIKT TEGO NIE ZAUWAŻYŁ!!!!! Wiem, że wszędzie może się to zdarzyć, że może miałam trudniejszy poród, że może jestem obolała i rozżalona - przy czym nieobiektywna - ale ja przynajmniej nie chciała bym nigdy w życiu tam się ponownie znaleźć.

Małgoska
(83.11.58..)
21:50
29.08.2012
44

Proszę o jakieś opinie o innych porodówkach,rodziłam dosyć dawno jeszcze na ,,starym oddziale "i do dzisiaj jest to najgorsze wspomnienie z przeszłości. Za 3 m-ce czeka mnie poród i z przerażeniem o tym ciągle myślę. Być może ktoś poleci jakiś inny szpital ???

(88.156.158..)
18:53
03.09.2012
45

rodziłam swoje pierwsze dziecko w Stargardzie i ..nie polecam..w styczniu rodziłam kolejne ale w Policach..zdecydowanie polecam..super lekarze i położne, atmosfera również..mam 40 lat i nikt nie komentował wieku co zdarzyło się w naszym szpitalu gdy trafiłam tam na początku ciąży..Tam lekarze reprezentują inny poziom..dzidziuś ważył ponad 4 kg i wiadome było że będzie cc bo to duże ryzyko.opieka poporodowa super i nad mamą i nad dzieckiem..naprawdę polecam..szczęśliwego rozwiązania życzę

E.
(87.205.56..)
10:37
04.09.2012
46

Tylko Zdroje w Szczecinie, to jest mój wybór,żadnego Stargardu. Napiszę tylko, że nie ściany tu są najważniejsze. Wszędzie są ludzie i ludziska. Ale ja postawiłam na bezpieczeństwo mojego dziecka przede wszystkim. Ja rodziłam jeszcze na starym oddziale w Zdrojach dodam. Miałam 2 porody w 1.

mamaD
(83.8.196..)
10:47
04.09.2012
47

A napiszcie proszę jeszcze, trzeba wcześniej do takiego szpitala poza Stargardem wcześniej się udać przed porodem, czy tak po prostu jechać jak się ,,zacznie"? Jak to dobrze że jest jakaś alternatywa i nie ma przymusu na Stargard, aż mi lekko ulżyło po tych postach powyżej,uff.

boję się
(88.156.158..)
12:57
04.09.2012
48

Pewnie,że nie ma żadnego przymusu rodzić w Stargardzie, wybierasz sobie dowolny szpital. Do porodu jedziesz wtedy jak jest potrzeba,można jechać wcześniej (np.na KTG - ja tak zrobiłam i za 2 razem mnie już zostawili w szpitalu, a akcji nadal nie było),ale możesz również jechać jak zaczną się regularne skurcze. Nie urodzisz tak szybko,żeby nie zdążyć dojechać np. do Zdroi. No może szpital w Policach jest troszkę dalej,ale i tam można dojechać i tam urodzić.

mamaD
(46.76.96..)
08:24
05.09.2012
49

Ja rodzilam w Stargardzie jedynie co moge powiedziec jeden wielki horror nie polecam ze wzgledu na lekarzy, doprosic sie swojego dziecka nie moglam.polozne pouczaja jakby wszystkie rozumy zjadly, nie moglam sie doczeksc wyjscia do domu.polecam Police kolezanka rodzila i zadowolona.

mama :-)
(164.126.187..)
19:37
05.09.2012
50

To skandal, że cieżarne w naszym szpiatlu muszą rodzić, że nie zrobi za nie tego ani lekarz ani położna! Skandal, po prostu skandal! Tych lamentów, narzekania i użalania się nad sobą nie można już czytać. Kluczem do udanego porodu jest przede wszystkim świadomość, że nikt za was tego nie zrobi, że to jest przede wszystkim wasza aktywność, a nie lekarza czy położnej, którzy mają za zadanie was wspierać, a nie za was rodzić. Zacznijcie myśleć, a dopiero później pisać szanowne panie.

M.
(193.106.155..)
01:11
13.09.2012
51

Tego wsparcia i którym piszesz bardzo często brakuje w naszym szpitalu i ze strony położnych i ze strony lekarzy. To personel, od którego oczekuje się, aby wykonywali swoje obowiązki z powołania. Poza tym płacąc składki zdrowotne, chyba powinno liczyć się na godne traktowanie przynajmniej podczas tak trudnego i niezwykłego wydarzenia jakim jest poród

ja
(37.47.7..)
08:45
13.09.2012
52

Szanowny lub sznowna M. nie wywołuj tu skandalu swoim postem. To chyba szanowna nie zrozumiała o co chodzi,lepiej najpierw pomyśl,a potem bierz się za krytykowanie. Oświecę cię,że każda ciężarna ma prawo rodzić w spokoju i przyjaznej atmosferze,a nie w piekle. Ja nie życzę sobie (i nie jest to żadne użalanie czy lament -oświecam cie),żeby jakiś lekarz czy położna była dla mnie wilkiem. Oni są dla kobiet tam rodzących,a nie kobieta dla nich. I drogi pracowniku szpitala nie siej tu sarkazmu i nie wypisuj głupot. A skoro nie mozesz czytac tych lamentów, narzekania i użalania się nad soba w ogole tu nie wchodz. Krytyka boli no nie,lepiej zmiencie stosunek do pacjentow. Kobiety dlaczego nie korzystacie z ksiazki skarg

mamaD
(46.76.198..)
11:27
13.09.2012
53

Do bycia pracownikiem szpitala jest mi bardzo daleko i nikogo tu nie bronię. Wyrażam jedynie swoje zdanie, a że odbiega od przyjętego tu tonu, cóż... Żeby natomiast kogokolwiek "oświecać", to najpierw trzeba mieć czym.

M.
(193.106.155..)
17:50
13.09.2012
54

A ja sądzę (też mam prawo chyba do tego) -drogi M.- ,że nie tylko wyraziłeś/aś swoje zdanie,ale ostro skrytykowałeś i obraziłeś kobiety (w tym i mnie). Pisząc cytuję "zacznijcie myśleć,a dopiero później pisać szanowne panie" sam nie dałeś przyzwolenia na wyrażenie opini kobietom, a piszesz że ty tylko wyrażasz swoje zdanie. Powyższe posty,które określiłeś lamentem,żalami,narzekaniami, były własnie odzwierciedleniem tego,co każda kobieta odczuwa.Napisały to,co myślą i czego doświadczyły. To w końcu zdecyduj się na coś - albo można pisać,co się myśli albo nie można. I jeśli nie można rzekomo czytać "tych lamentów" to po co to robisz? Jakiś przymus? Idź na przyjemniejsze fora,gdzie nie biadoli się. I mam wrażenie, że jesteś facetem,bo żadna kobieta nie napisałaby w ten sposób. Jeśli tak to co ty możesz wiedzieć o rodzeniu???

mamaD
(77.115.218..)
19:45
13.09.2012
55

polecam Zdroje:)

mama
(91.226.236..)
12:16
29.09.2012
56

Może jakieś nowe wieści tych ,,już po"ze stargardzkiej porodówki i oczywiście innych z województwa. Jestem już blisko ,,finiszu" i ciągle się waham,jak w temacie postu-który szpital wybrać?

boję się
(88.156.159..)
16:52
02.10.2012
57

Jeśli ważne nie jest miejsce,a personel i sprzęt to oczywiście Zdroje.

xxxxxx
(77.115.96..)
19:00
04.10.2012
58

"Boję się" ty przestan się stresowac tylko myśl o sobie i dziecku najlepiej pozytywnie. Jak sie zacznie to urodzisz w Stargardzie jak setki naszych mieszkanek i już. Ja urodziłam w Stargardzie, bardzo miło wspominam te kilka dni. Rodzisz w dobrym okresie bo niedużo dzieci się rodzi w okolicach października/listopada. Po prostu bądź dobrej myśli, rób co Ci każą a będzie dobrze. Życzę pomyślnego rozwiązania!

eliza
(91.238.173..)
13:14
05.10.2012
59

Ja moge wypowiedziec sie jedynie nt szpitala e zdrojach. Rodzilam w tym roku porod zaczal sie standardowo lecz wystapily duze komplikacje i skonczylo sie cesarkaa. Dzieki szybkiej decyzji i sprawnej organizacji urodzilam zdrowego synka a doktor wrecz tlumaczyl mi sie z decyzji. Wiem ze w stargardzie lubia przetrzymac rodzaca a przede wszystkim nie przebijaja pecherza plodowego gdy jest rozwarcie a nie odeszly wody. A czesto jest jak w moim przypadku ze wody sa zielone co oznacza ze dziecka nie powinno sie przetrzymywac. Poza tym w szcz zdrojach nie musicie miec nic dla dziecka my z powodu zmiany sali zapomnielismy o naszej torbie i dzidzia zostala ubrana w ichnie schludne ciuszki. Pampersow daja tyle ze jeszcze zostalo mi do domu naprawde o nic nie trzeba sie martwic. Dla mnie decydujacy jest rowniez czas przebywania w szpitalu. W zdrojach jak jest ok to po cesarce mozesz wyjsc po 2 dniach, osobiscie uwazam ze jak ktos dobrze zniosl to wystarczy...

Kinia
(88.156.158..)
20:39
05.10.2012
60

Rodziłam w czerwcu tego roku. Bardzo dobrze wspominam pobyt zarowno na sali porodowej jak i potem na sali matki z dzieckiem. Porod szybki, bez komplikacji z dużą pomocą położnej. Również slyszałam negatywne opinie, ale to zalezy na kogo sie trafi...

ewi
(81.190.37..)
20:43
05.10.2012
61

Zawsze zależy na kogo się trafi

mama
(89.229.98..)
20:49
13.10.2012
62

Tez mysle ze wiele zalezy o tego na kogo sie akurat trafi, i jeszcze jaki bedzi mial humor lekarz ktory bedzie przy naszym porodzie. ja rodzilam 3 lata temu i w zaden sosob nie moge powiedziec ze bylo ok, bylo strasznie.zero wsparcia u poloznej. Teraz znowu mnie to czeka i strasznie sie boje co mnie czeka. a jesli chodzi o znieczulenie to od pani ktora uczeszczala do szkoly rodzenia wiem ze nie ma zadnego nawet odplatnego :( jak sie ladnie poprosi i trfaimy na kogos kto bedzie mial dobry humor to dostaniemy no-spe.

justys
(164.127.249..)
19:28
04.12.2012
63

przecież nie jesteś skazana na poród w Stargardzie. O Zdrojach są bardzo dobre opinie

mama
(37.47.134..)
09:37
06.12.2012
64

ja rodziłam w Stargardzie dwa lata temu. Istny horror. Sam poród tragedia, zero wsparcia ze strony położnej, tylko krzyk i chamskie komentarze. Standardowo oksytocona i przez 8 h jestes przykuta do łóżka. Na co tak wyposażona sala jak nie mozna z niej korzystac. Gdyby nie mój mąż skonczyło by się cesarką. Dr. Gostyński mnie zszywał okazało się że zostawił wacik w środku i juz nie wspomne jak dalej to moglo sie skonczyc.... moja trauma trwa do dzis nie wiem czy zdecyduje sie na drugie po takich wspomnieniach....

karol
(31.63.212..)
21:21
06.12.2012
65

Zdroje??? Nigdy!!! Dom czubków obok- jakiś wariat wlazł przez okienko do pokoju pielęgniarek i działo się. Koleżance mąż odbierał poród, bo nikogo nie było na porodówce- dziecko prawie wypadło na kafelki. Pielęgniary trzaskały drzwiami i nie zwracały na obolałych uwagi. Przy mojej cesarce(trzeciej) zostałam pocięta jak przez rozpruwacza(zygzakiem)!!! W dodatku dziecko poczęstowano tlenem! SKANDAL!!! A to wszystko bo lekarze mieli głęboko gdzieś pacjentki gdyż leczyli kaca po weekendzie majowym! Nie dajcie się nabrać...

...
(88.156.147..)
22:36
06.12.2012
66

Jako najlepszy wybieram jednak Choszczno. Doktor Jancewicz prowadził mnie od początku ciąży aż do wypisania mnie ze szpitala. Był przy cesarce i nie wziął ani grosza. Skakał przy mnie i było super. Cicho, miło, wręcz domowo. Sama na 2 osobowej sali. Odwiedzających do woli:) Może trafiłam na spokojny czas ale szczerze polecam:)

...
(88.156.147..)
22:42
06.12.2012
67

A ja polecam Stargard! U mnie niestety skończyło się cc po wielu godzinach męczarni, ale tak bywa... decyzja za to została podjęta błyskawicznie i wszystko zrobione sprawnie. Wolę nie myśleć, jakby się to skończyło, gdyby nie zrobiono cięcia - w najlepszym razie dziecko byłoby ostro niedotlenione...Hmm... jednak mieszane uczucia mam do dra Długosza - błyskawicznie zarządził cięcie i sprawił, że moje dziecko jest na świecie, ale wcześniej podczas porodu kilka razy mnie badał wewnętrznie i to było potworne. Wiem, że to poród, ale inni lekarze starali się być delikatni. Co do opieki na neonatologii, nie mam zastrzeżeń, zarówno dziecko, jak i ja, byliśmy bardzo miło traktowani. Niektóre położne same przychodziły i pytały, czy w czymś nie pomóc, czy czegoś nie potrzebujemy. A na wezwanie dzwonkiem przybiegały w 2 sekundy. Nie wiem, skąd wzięły się te negatywne opinie o Stargardzie, ale ja je stanowczo dementuję:)

JK
(83.21.24..)
13:08
18.10.2013
68

rodziłam w Stargardzie w 2011r. i teraz też zamierzam (w marcu),poród oczywiście rodzinny bo ostatnio rodziłam z krzyża i gdyby nie 9 godzinny masaż pleców wykonany przez męża to nie wiem jak bym wytrzymała. Co do położnych na porodówce bardzo dobrze wspominam panie, póżniej trafiłam na bardzo niemiłą pielęgniarkę ale odpłaciłam jej cięta ripostą i już było ok.

aga
(88.156.152..)
23:11
21.01.2014
69

a ja rodziłam w zdrojach pierwsze dziecko w 2013 i przyznam że wszędzie są ludzie i ludziska, ale warunki lokalowe na bardzo wysokim poziomie i opieka zarówno ginekologiczna jak i pediatrów bardzo dobra! polecam!

mijo
(188.146.233..)
23:30
21.01.2014
70

Mam pytanie, czy trzeba mieć jakieś skierowanie do szpitala na poród? Jak to wygląda? Czy po prostu pojawiamy się w szpitalu wtedy, kiedy mamy wyznaczony termin porodu? Chodzi mi głównie o poród w Zdrojach. Może to śmieszne co napisałam, ale kto pyta nie błądzi :) Będę wdzięczna za odpowiedź.

Aniołkowa
(89.229.104..)
17:14
07.02.2014
71

Zdroje w przeciwieństwie do Stargardu mają oddział patologiczny i to jest super sprawa, bo tak naprawdę różnie może być...a słyszałam, że opieka jest ok!

iga
(81.190.35..)
17:28
07.02.2014
72

Jak odejdą Ci wody albo będziesz mieć regularne skurcze to bierzesz tatusia torbę i jedziesz :) powodzenia

mama :)
(193.106.155..)
21:51
07.02.2014
73

możesz sobie nawet do warszawy jechać rodzić, po prostu idziesz do szpitala i tyle nawet nie musisz mieć skierowania, ja tak właśnie przypadkiem trafiłam do zdroji bo nie było czasu żeby jechać do Stargardu, opieka jest w porządku no i na wszelki wypadek mają oddział ratunkowy dla noworodków

mijo
(46.205.144..)
23:09
07.02.2014
74

pamiętaj tylko żeby zabrać kartę ciąży

aga
(88.156.227..)
21:34
20.02.2014
75

Ja w 2012 rodziłam w Choszcznie, osobiście mogę polecić bo trafiłam na bardzo fajną położną i dr Jancewicza. Po porodzie też nie mogłam narzekać na opiekę. Szczególnie jedna pani z noworodkowego była bardzo ciepła i pomocna. :)

A
(5.174.68..)
23:52
27.02.2014
76

Mam pytanie dość nietypowe :) Czy przed porodem w Stargardzie depilują miejsca intymne i robią lewatywe? :)

Ann
(89.229.100..)
11:23
29.04.2014
77

Aha, i jeszcze jedno. Czy ktoś na dniach rodził w stargardzkim szpitalu i jakie wrażenia? Chodzi mi o podejście personelu do Was, jako rodzących, jak wygląda opieka nad dzieckiem itp.

Ann
(89.229.100..)
11:25
29.04.2014
78

Gdy jest potrzeba depilują , a co do lewatywy to pytali , ja odmówiłam.Ja rodziłam co prawda 2 lata temu , ale jestem tzn. byłam zadowolona i to bardzo nie narzekałam .Wszystko zależy od tego na kogo się trafi.Powodzenia Ann.

mama
(88.156.158..)
12:00
29.04.2014
79

Polecam polecam polecam! Opieka i nad kobieta i nad dzieckiem na piatke z plusem. Jestem pod ogromnym wrazeniem. Rodzilam 5 dni temu.

mama
(31.61.138..)
12:36
30.04.2014
80

Stargard oczywiscie

mama
(31.61.138..)
12:38
30.04.2014
81

rodziłam w Stargardzie w 2011r. i teraz w marcu i jestem BARDZO ZADOWOLONA położne są super bardzo miłe i pomocne naprawdę znają się na swojej pracy tylko trzeba ich słuchać i wtedy poród przebiega dużo szybciej i sprawniej nie ważne że cię boli jak karzą pochodzić to się chodzi jak leżeć na boku to się leży i nie marudzi(choć wiem że jak boli to nie jest łatwe)a po porodzie też pytały czy w czymś pomóc a w nocy zaglądały po kilka razy, szczerze polecam

mama
(195.191.163..)
22:26
30.04.2014
82

A pomagają przy dziecku? Tzn, czy pokazują jak kąpać, przewijać itp?

Ann
(81.190.37..)
08:57
05.05.2014
83

ja 4 lata temu leżałam kilka dni z małą i ani razu nie kąpałam. Przewinąć kazali i nie raczyli pokazać ale to nic trudnego, pierwszy raz założyłam pieluchę tył naprzód a później było ok :) z 2 dzieckiem termin mam na vczerwiec i tez raczej Stargard.

majmi
(46.76.9..)
14:36
05.05.2014
84

Tak w stargardzie wykapia przewina jak trzeba pokaza wszystko jak ubrac jak nakarmic. Wystarczy poprosic. Ja bylam pelna podziwu dla pracujacych tam osob. Bardzo wielki pozytyw.

mama
(31.61.138..)
14:53
05.05.2014
85

Wiem, że jest podana wyprawka dla matki i dziecka na stronie internetowej szpitala. Trzymałyście się tej listy? Co zabierałyście do szpitala dla siebie i dziecka?

Ann
(81.190.34..)
14:36
07.05.2014
86

Forum a poród to dwie różne sprawy... Do szpitala zabierz ubranka, pampersy, butelkę, smoczek, ciuchy na ubranie i H20 do picia. Jak czegoś zabraknie to mąż ci dowiezie. Nie zapomnij o mydle i szamponie. Ja wiem, ze internet ułatwia życie, ale ludzie... no dajcie spokój z takimi pytaniami na forum...

Karolina
(85.128.10..)
15:24
07.05.2014
87

niby dlaczego? co w tym złego? Kogo ma zapytać? weź jeszcze rożek i kocyk

majmi
(95.41.55..)
10:42
08.05.2014
88

Witam, czy w Stargardzie przy cc możne być ktoś bliski (maż)?wiem ze to jest operacja...ale w niektórych szpitalach wpuszczają...

MM
(83.21.21..)
14:45
12.05.2014
89

Nie. W stargardzkim szpitalu nie można.

B.
(193.106.155..)
00:32
14.05.2014
90

W Stargardzie jest ok, ale nie ma it noworotka, nie ma respiratora, a bywa roznie... Mój synek urodzil się z zapaleniem płuc i mi go zabrali do zdroji...

amam
(91.238.173..)
12:30
22.07.2014
91

noworodka* :)

amam
(91.238.173..)
12:32
22.07.2014
92

dobry szpital jest w policach jesli ktoras interesuje

ania
(88.156.146..)
08:26
04.09.2014
93

Witam, czy są jakieś mamy które ostatnio rodziły w Stargardzie? Ja mam termin na stycznia i nie ukrywam mam wahane uczucia na temat szpitala :-/ A może jest jakaś mama, która także rodzi w styczniu2015?

kasia
(88.156.158..)
12:47
19.11.2014
94

Ja rodziłam w Stargardzie w 2010 i 2012 roku. Stwierdzam że warunki są dobre a ludzie jak wszędzie - zależy jak trafisz. Ja trafiłam na świetne położne przy pierwszym porodzie. Przy drugim miałam zalecany poród wywolywany i tu musiałam zażądać jakiegoś kroku pani doktor bo według niej mogłam sobie leżeć i tyle. Lekarka która nie rodziła dzieci nie powinna chyba pracować na tym oddziale. Znacznie lepiej zachowują się lekarze panowie. Ja ogólnie zachwalam warunki i to że pracują tam ludzie mający świetne podejście do rodzącej kobiety. Ale jak wszędzie zdarzają się wyjątki, bo przy drugim porodzie pielęgniarka która zajmowała się dokumentami pomagając położnej na sali porodowej była chłodna, ale najważniejsze że miałam fajne położne odbiegające poród, świetne luźne podejście.

gość
(88.156.157..)
13:49
19.11.2014
95

Ja tez rodze na poczatku stycznia i mnie Stargard a szczegolnie lek: Dlugosz i Gostynski mnie przerazaja...

kasia
(91.226.236..)
16:56
02.12.2014
96

A ja właśnie zastanawiam się który szpital wybrać, Stargard czy Zdroje...

ja30
(82.160.156..)
20:03
13.02.2015
97

A no właśnie na dr Długosza nie mam co narzekać, robil mi dwie cesarski, wszystko ladnie mi sie goilo i ciecie ladne nawet nie widać ze dwa razy bylo,lekaz wporzadku, pogadac z nim mozna i pozartowac, gostynski to masakra, współczuję tym pania ktorym robil ciecie,ogolnie ciezko mi bylo czasem zrozumieć co do mnie mówi

kl
(37.152.18..)
22:21
13.02.2015
98

Urodziłam dziecko w sierpniu 2014 przez Cesarke w szpitalu w Stargardzie cięcie robił mi dr Długosz i dr Gostynski i jestem zadowolona cięcie się wygoilo niewidoczne a lekarze bardzo fajni zarówno podczas operacji jak potem na badaniach

kkk
(89.229.108..)
22:47
13.02.2015
99

rodziłam niedawno w stargardzkim szpitalu przez cc. Położne na trakcie porodowym jak i na oddziale bardzo mile i pomocne. Na lekarzy tez nie bede narzekała- robili swoje i byli zainteresowanie przebiegiem porodu. Wizyty lekarskie b.przyjemne- człowiek wcale nie czuł skrepowania. Jezeli ktoś ma pytania, problem zawsze znajdzie sie ktos chetny do pomocy. Polecam rodzenie w naszym szpitalu. Dziewczyny nie bojcie sie :)

mama
(46.112.137..)
10:52
22.02.2015
100

Obecnie Stargardzki szpital to dużo lepsza jakość niż ileś lat temu.

Gregory96
(83.11.181..)
13:02
22.02.2015
101

ja zdecydowanie polecam Stargard .....

mama
(88.156.150..)
13:45
22.02.2015
102

Właśnie, jak obecnie sytuacja na stargardzkiej porodówce? Zbliża mi się termin porodu i zastanawiam się czy Stargard czy Zdroje....

mama
(31.61.138..)
07:03
14.03.2015
103

Polecam nasz szpital w Stargardzie - lekarze super, położne zawsze pomocne - osobiście rodziłam córeczkę przez cc w 2011 r. i miło wspominam, jak potrzeba - bo są komplikacje po porodzie - to lekarze często przychodzą i sprawdzają stan kobiety po porodzie( tak było u mnie ) i po drugie zawsze jesteś na miejscu więc możesz liczyć na częstsza pmoc ze strony rodziny.

mamusia
(88.156.153..)
10:10
14.03.2015
104

Nie polecam Stargardu. Rodziłam w zeszłym roku i poród wspominam niezbyt dobrze. Nie z powodu bólu i ogólnego wyczerpania ale podejścia a raczej jego brak personelu. Lekarze są obojętni, albo ich nie widać na oddziale, a położne mają ważniejsze rzeczy do obgadania. Chociażby co ugotowaly na obiad.

niezadowol
(79.186.215..)
22:06
13.04.2015
105

Mnie też niedługo czeka ten wybór i chyba bede rodzić w stargardzie. bo to chyba po prostu zależy na jaki humor personelu sie trafi. Bo wszedzie można trafić na kogoś kto ma ciężki dzień- nie ma reguły

Nestea
(94.254.128..)
22:19
13.04.2015
106

Ale co to za tłumaczenie "ciężki dzień", gdy ratuje się ludzkie życie? Lekarz nie musi mnie przy porodzie zabawiać anegdotami. Pierwsze dziecko rodziłam przez cesarkę na gwałtu rety w Zdrojach (przez zaniedbanie stargardzkiego szpitala, który odesłał mnie do domu w stanie już mniejsza z tym jakim), drugie pewnie też tam urodzę. Nie musi się ze mną jak z jajem w szpitalu nikt obchodzić, ale jak z dzieckiem będzie coś źle, to i tak do Szczecina będą je wieźli.Bo tu NIKT nie pomoże.

matka
(93.50.163..)
11:49
14.04.2015
107

Tyle ile ludzi tyle opinii. Jeśli chodzi o "ciężki dzień" to tak samo może dotyczyć on personelu ze Szczecina.

Baska
(83.21.100..)
22:25
15.04.2015
108

I jak obecna sytuacja u nas na porodówce i sali poporodowej z maluszkiem? Nieubłaganie zbliza mi się termin porodu i coraz bardziej sie boję

cieżarówka
(46.169.99..)
06:38
08.05.2015
109

Ciężki dzien to takie samo tłumaczenie jak "sorry taki mamy klimat". Po prostu w pewnych okolicznosciach co najmniej niestosowne. A kto slyszał anegdote po czym poznać stargardzianke na porodówce? Kolezanka uslyszala cos na porodówce na Unii ale nie podsłuchała do końca:)

matkamatka
(79.53.141..)
22:55
08.05.2015
110

Ją jestem po terminie, i jezdze na ktg do Stargardu i PAN Gostyński super ! A rodozc będę chyba w Choszcznie :)

Angela
(217.153.119..)
13:47
10.07.2015
111

ja rodzilam nie cale 3mce temu i wybralam zdroje... swietna opieka poloznych jak i lekarzy... polecam z czystym sumieniem... w stargardzie rodzilam 12 lat temu, moje kolezanki rodzily teraz w stargardzie i bardzio tego zaluja... polozne mysla ze sa "bogami"

mama
(31.1.100..)
15:55
10.07.2015
112

w zdrojach przy cc moze byc partner

mama
(31.1.100..)
15:57
10.07.2015
113

Leżałam teraz w stargardziej patologii ciąży. Tragedia i dramat w jednym. Dziewczyny w naprawde ciężkim stanie trafiały i totalna zlewka na nie była, co lekarz to inna diagnoza. Podejrzewam że mogą nawet fałszować wyniki badań bo najpierw miałam bardzo złe a na drugi dzień powtórzone były idealne. Na porodówce, szału nie ma, nikt ci nic nie wytłumaczy, co jakiś czas przyjda sprawdzić czy żyjesz. koleżanka po cesarce dostała dziecko do umycia bo pielęgniarka powiedziała że ona tego za nią robić nie bedzie. A jak sie później okazało, jest to w jej obowiązkach. Nie polecam naprawdę. Chyba że ktoś ma bezproblemową ciążę i duże wsparcie w rodzinie. Ja jestem niemile rozczarowana.

Nestea
(94.254.129..)
18:53
15.08.2015
114

Ludzie co wy za bzdury wypisujecie tutaj na temat naszego szpitala - ja osobiście rodziłam przez cc w 2011 r i wspominam opiekę położnych dobrze a miałam małe komplikacje, które szybko minęły po cc i wtedy opieka lekarzy była również ok. A co do mycia noworodka to przyszła położna i spytała się, czy w danym dniu chcę aby Ona wykapała dziecko - powiedziałam , że nie to przyszła na drugi dzień i bez problemu wykąpała i wszystko wytłumaczyła co i jak myć maleństwo. Natomiast jeżeli chodzi o naszą chirurgię dla dorosłych to tam jest kiepsko i nie życzę nikomu tam trafić. Ale położnictwo czy ginekologia są dobre i po co tłuc się po Zdrojach - gdzie zdarza się, że pacjentki leżą na korytarzach bo nie ma miejsc a jest dużo rodzących.

matka
(88.156.140..)
12:55
16.08.2015
115

Ja rodziłam w marcu 2014 w Stargardzie. Była cisza spokój. Byłam jedyną rodzącą w tym czasie. Położna była przy mnie cały czas - przez dwie godziny nawet nie wyszła z pokoju. Gadała ze mną i mężem o wszystkim i niczym co chwilkę przychodziła też dr. Do przebiegu porodu nie mogę się przyczepić. Za to późniejsza opieka na noworodkach była słaba.. Dziecka mi przez 48 godzin nawet nie umyły i taki brudasek wrócił z nami do domu :(

nati
(95.48.163..)
08:38
17.08.2015
116

Teraz dzieci w szpitalu nie myją ponieważ uważa się, że to narusza warstwę lipidową, ochronną skóry dziecka. Ponoć ten brudek przez 2-3 dni jest lepszy, nie wiem nie znam się na tym ale czytałam w niejednej książce, gazetce, że tak jest. Ja jednak zaryzykuję w Stargardzie ehh zobaczymy :)

eM
(89.229.104..)
19:52
28.09.2015
117

Ja rodziłam 2 lata temu i też się zastanawiałam na SZczecinem,ale tak wyszło, że urodziłam w zst i byłam bardzo zadowolona. Przy porodzie wszystsko ok,na sali też. Sale ładne położne ok. Położna nie będzie siedziała i pilnowała dziecka cały dzień niektóre osoby tak myślą-to jest nfz a nie prywatna klinika. Mnie położna się pyt.czy umyć dziecko czy sama umyję. Trzeba się zajmować dzieckiem samej. Jedna rzecz,która mnie denerwowała to,że do kobiety z którą leżałam na sali przychodziły pielgrzymi non stop ktoś był nic swobodnie nie mogłam zrobić i żle się z tym czułam.

jarka
(195.191.163..)
18:23
29.09.2015
118

rodziłam w Stargardzie, jestem zadowolona z opieki, sala 2 osobowa, polecam Stargard:)

Joanna
(83.20.238..)
15:33
01.12.2015
119

Ja 3 tyg temu rodzilam w Stargardzie, jestem bardzo zadowolona z warunkow, opieki i poloznych odbierajacych porod, a takze tych zajmujacych sie nami na oddziale noworodkowym, bardzo polecam i nastepnym razrem tez wybiore Stargard.

eM
(89.229.100..)
17:14
01.12.2015
120

Ja bardzo serdecznie polecam rodzić w Stargardzie, opieka poczynając od Izby przyjęć po oddział Patologii ciąży, Porodówkę oraz kończąc na oddziale położniczo-noworodkowym -SUUUPPPER!!! Opieka przemiła, codziennie Panie uśmiechnięte, miłe i sympatyczne. Nie oszukujmy się dziecko cały czas przy mnie ale na tym polega Rooming. Położne i pielęgniarki co chwila zachodzą na sale i pytają o pomoc i czy coś nie potrzeba. Zawsze pomogą przystawić do piersi. Wyedukowały mnie lepiej niż szkoła rodzenia. POLECAM

Jadzia
(83.19.184..)
02:11
13.01.2016
121

a jak rodzicie to tyłek was nie boli ? róbcie róbcie dzieci, ktoś musi zarabiać na emerytury

wariat
(81.190.33..)
17:32
13.01.2016
122

plebania starófka

jAŚNIEp
(93.105.182..)
17:46
14.01.2016
123

Witam. Bardzo polecam nasz szpital. Naprawdę nie bójcie się kobitki. Opieka fachowa. Synka rodziłam w maju i nie mam żadnych zastrzeżeń. Opieka fajna, sale ładne, czyściutko. W razie jakiś pytań bądź kłopotów szybka pomoc. Ja sama odwiedzałam wiele stron czytalam wiele opini bo zwyczajnie bałam się pierwszego porodu ale wybralam nasz szpital i jestem zadowolona. Napewno kolejne dzieciątko bede rodziła własnie w Stargardzie. Aha i polecam gorąco poród rodzinny bo wsparcie bliskiej osoby w tak trudnych chwilach jak skurcze porodowe jest potrzebne. Pozdrawiam ;-)

nina
(79.184.147..)
00:14
12.09.2016
124

Witam , pierwsze dziecko rodziłam w Stargardzie . Pojechałam z odchodzącymi wodami lekarze stwierdzili ze nic się nie dzieje . Miałam podaną oksytocyne , kiedy skurcze wzrosły przenieśli mnie na patologie ciąży na następny dzień wypisali do domu . Jeszcze tego samego dnia wrociłam ze skuczami co dwie minuty położne przetrzymały mnie do 7 rano czyli do drugiej zmiany położnych , te panie starały się aby wszystko poszło szybko . Niestety 3 godziny boli opartych i nic zabrali mnie na cesarke dziecko utknęło w kanale rodnym , mała nie oddychała po porodzie była sina i miała słabą czynność ruchowa dostała 4 punkty w skali apgar córki po porodzie nie zobaczyłam , dostałam ją dopiero na nastepny dzien. Nie polecam po tym co przeżyłam , nie każdemu może się to przydażyć , dodam jeszcze ze przez 12 godzin porodu położne były u mnie może 3 razy :/ Personel to jakas porazka szczególnie panie polozne

9993
(94.254.226..)
22:27
20.10.2016
125

polecam tylko i wylacznie POLICE

as
(37.47.160..)
17:21
23.10.2016
126

Tak w stargardzie jest dlatego Gostyńskiego w życiu nikomu nie polecę. Miałam z nim kilka razy nieprzyjemność się spotkać w tym niestety też ppodczas porodu. Nieuprzejmy, arogancki, niedokładny. Badanie tragiczne,bolesne. Nic nie wytłumaczy. W usg pomylił płeć i Sprzęt usg beznadziejny , podczas wizyty sprawiał wrażenie splątanego. Na pytania odpowiada wymijająco, pozwala sobie na uwagi osobiste nie związane z wizytą.Obgaduje i szydzi z innych lekarzy. Czas wizyty może pięć minut. Nigdy więcej!

wkurzona
(80.94.28..)
10:34
28.10.2016
127

A ja jestem odmiennego zdania..Tylko Gostyński jak Człowiek mnie wysłuchał i ulzył w cierpieniu. Miałam cesarke na 12stego, odradzono mi..wylądowałam 22 rano po całonocnych skurczach u Długosza na IP.. zlekcewazył moje bóle i obawy..o 13stej wysłał do domu. O 19 wylądowałam spowrotem z bólami krzyżowymi, ktg wychodziło poza skalę a 3cm rozwarcia, ból jak cholera, a zaznaczę że pierwsza ciaża była SN..ale to ... tego się nie spodziewałam, ból zwyczajnie mnie rozrywał.. i tylko Gostyński w ciagu godziny mi zrobił cesarkę. Ludzki i sympatyczny. Zdania podzielone jak to zwykle bywa..swego czasu Miałam dobre zdanie o Długoszu, ale dzisiaj uważam, że to zwykły Lovelas, lansujacy sie po szpitalu. Pielęgniarki w szpitalu albo za nim latają jak muchy do gów... albo go nie cierpią..

Calineczka
(94.40.17..)
03:43
07.04.2018
128

Długosz to porażka odradzam jako ginekologa!!!!!

(5.60.2..)
19:07
07.04.2018
Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
Opinia:
Autor:
Przepisz kod:

Copyright © 2001 - 2018   Regionalny Informator Internetowy   rii.pl