Regionalny Informator Internetowy Stargardu

Przejdź:  

Wybierz dział tematyczny:
  Wyszukaj na forum:
 Temat: ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY-gdzie leczycie swoje dzieci ?

czy któreś z waszych dzieci choruje na to paskudztwo? jak sobie z tym radzicie? gdzie się leczycie? W Stargardzie czy w Szczecinie i u kogo? czy są jakieś rezultaty? Dzięki z góry!

załamana (89.229.103..) 14:09 22.08.2012
L.p.
Opinia
Autor
Data
1

Trzeba uważać na alergeny - stosować dietę. Tak twierdzą dermatolodzy. Moja córka też podobno na to cierpi, choć nie jestem do końca przekonana. Jednak co mogę polecić: - do kąpieli używać emolientów - my stosujemy EMOLIUM, - płyn do płukania zmienić na hypoalergiczny - polecam Biały Jeleń lub Dzidziuś, - dobry dermatolog- my trafilismy do Medicusa w Szczecinie do dr Turek-Urasińskiej, która przepisała krem do zrobienia w aptece - pomógł natychmiast, - do nawilżania skóry stosujemy taki balsam LA ROCHE POSAY - pani w aptece poleciła, jest drogi (80zł), ale rewelacyjny. Wiem, że każdy przypadek jest inny, ale może to choc trochę pomoże.

ATZ
(88.156.155..)
17:09
22.08.2012
2

moja córka też to ma. Jak zje za dużo jogurtów, albo wypije dużo soków z malin albo truskawek to ją wysypie, ale nie jest tak że w ogóle jej tych rzeczy nie daje. do kąpieli tez polecam emolium lub oilatum. żadnych pachnących płynów do kąpieli i mydła. po kapieli codziennie smaruje ją maścią cholesterolową. Bo podstawą jest dobre nawilżenie skóry!! a jeśli chodzi o lekarza to byłyśmy tylko raz u dr. Bugaj- nie wiem czy dobrze podaje nazwisko= przyjmuje w przychodni na ul. szczecińskiej. Jedna wizyta wystarczyła- zrobiła testy alergiczne, wszystko dokładnie wyjaśniła i jest dobrze. życzę zdrówka.

mama
(89.229.98..)
22:53
22.08.2012
3

Nie zgadzam się z powyższymi wypowiedziami!! Mój syn ma atopową skórę, proszę mi wierzyć skórę w tamtym roku miał jakby ktoś tarką jemu po ciele jechał. Drapał się niesamowicie, nie spaliśmy nocami bo ciągle się drapał ażeby nie ranił sobie ciałka, bo drapał się do krwi spałam z nim i głaskałam go. spaliśmy godz. pół godz. drapaliśmy się. Oczywiście wizyty u alergologa, płaciliśmy kupe kasy, oczywiście nie mógł nic jeść to była katastrofa. Na wszystkich forach pisałi to samo, usuwać alergeny. My usuneliśmy wszelkie możliwe alergeny a i tak ze skórą była masakra. Dopiero sama doszłam że winą był proszek LOVELA, kiedy zaczęłam prać w płatkach mydlanych i używać emoliatów wszystko pomału wracało do normy,na chwile obecną moje dziecko je wszystko zaczynając na jogurtach kończąc na czekoladzie i skóra jest super. Zazanczam że nie używam żadnych syropów typu zyrtec, xyzal czyaerius, tylko i wyłącznie emolient i to polskiej produkcji MEDIDERM. Moją diagnozę potwierdził lekarz dr Piotrowski, który przyjmuje w przychodni Zachód na NFZ. Jeżeli chce Pani wiecej info proszę napisać: joanna.blaz@op.pl

asik
(89.229.101..)
13:56
26.08.2012
4

Odradzam Bajerowicza- przepisuje mocne sterydowe maści, dziecko ogląda przez 30 sek, , nie szuka przyczyny alergii tylko próbuje zaleczyc skutki.Zresztą każdy lekarz mówi co innego, jeden powiedzial zeby mała pila mleko kozie, druki stwierdzil ze kozie uczula bardziej od krowiego - i bądź tuczłowieku mądry. Do ciała polecam kosmetyki SVR, naprawde dobre choc drogie (u nas emolium i oilatum sie nie sprawdzały)no i przestałam używać proszków do prania, od niedawna stosuję orzechy piorące. obecnie czekamy na wyniki testów z krwi i zobaczymy co dalej.

majmi
(81.190.34..)
21:20
26.08.2012
5

lECZĘ dziecko w Zdrojach,u alergolog M.Radkowskiej, mój synek ma stwierdzony AZS,jeść może wszystko nie ma żadnej diety. W zasadzie teraz (3 latka) jego skóra jest ok. Nic go nie uczula to co zjada. Ja jeżdziłam jeszcze do Szczecina na Pomorzany do dr Piotrowskiego bodajże,to on wyprowadził synka na prostą i polecił nam dr Radkowską. Jestem z niej super zadowolona.

morylek
(46.169.122..)
17:19
29.08.2012
6

A ja z kolei polecam Bajerowicza. Mój syn alergik dzięki niemu wychodzi na prostą. Zaufałam mu i stosuję się do zaleceń. Jest o niebo lepiej niż było.

mama
(81.190.37..)
21:07
29.08.2012
7

dlatego wcześniej pisałam, nie katujmy kobiety dzieci niepotrzebnymi dietami bo i tak one nic nie pomogą na AZS, należy stosować odpowiednie kosmetyki i wszystko! Dziecko może jeść co chce!!

asik
(89.229.97..)
09:26
06.09.2012
8

Ja mam AZS i rd Bajerowicz jak szłam na NFZ to nie chciał wykonać testów bo jak stwierdził że alergia może się uaktywnić. Kurde po to testy są żeby się dowiedzieć i unikać alergenów, jak są alergie to co jednorazowy test sprawi że co??? Albo alergia jest albo jej nie ma. Poszłam do dr bukiel pierwsza wizyta i skierowanie na testy.

anq
(83.21.236..)
14:22
22.10.2012
9

A ile ty masz lat anq? Co innego dziecko, a co innego dorosły, jeśli chodzi o testy. Moj alergolog twierdzi, że testy u małego dziecka są zbędne,bo wyniki tak będzie niewiarygodny.

morylek
(46.76.195..)
06:50
23.10.2012
10

Z AZS się nie wyrasta,róznie to przebiega ale tak jak wyżej napisane należy nawilżać skórę,czasami konieczne bywają maści sterydowe-skóra bardzo szybko dochodzi "do siebie" jednak często na krótko....My już wszystko przerabialiśmy,syn ma 14 lat było raz lepiej raz gorzej czasami bardzo źle. Nie wiem jak u Was to wygląda,ale my jesteśmy zadowoleni z lata,wtedy AZS znika,słońce to jest to co najbardziej nam pomaga i dopóki utrzymuje się opalenizna mamy spokój z wysypką,kiedyś jeden lekarz nawet nam wspomniał że solarium dobrze na to robi,nigdy nie korzystalismy,ale słońce jest bardzo OK.

ona
(193.106.155..)
20:04
14.12.2012
11

Moja córka miała AZS do 4 roku życia. Kolezanka namówiła mnie w końcu na biorezonans w Szczecinie. Odczululilam córkę na mleko marchew pomidory cukier czekoladę i jeszcze parę alergenów. W tej chwili ma 10 lat i zero problemów że zdrowiem. Polecony lekarz wyłączył jeszcze kilkoro znajomych i wszyscy zadowoleni. Kto nie wierzy niech dalej faszeruje dziecko sterydami i masciami. Ja tak robilam 4 lata. Od 6 mam spokój a moje dziecko ładna skórę i brak uczuleń. A kto chce spróbować to polecam dr Dariusz Hurski w Szczecinie. Ulicy nie pamiętam ale w necie znajdziecie.

Ewa
(91.204.154..)
02:33
19.11.2017
12

antyszczep
(81.190.38..)
20:40
19.11.2017
Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
Opinia:
Autor: