Regionalny Informator Internetowy Stargardu

Przejdź:  

Wybierz dział tematyczny:
  Wyszukaj na forum:
 Temat: Zakaz dokarmiania ptaków

Na oś. Pyrzyckim "administracja uprzejmie prosi o niedokarmianie ptaków i bezdomnych zwierząt". Proponuję wyciąć wszystkie drzewa i żywopłoty, wystrzelać wszystkie zwierzęta, wtedy nie będą fruwać i przeszkadzać niektórym lokatorom.

kiziamizia (176.221.121..) 11:47 02.12.2016
L.p.
Opinia
Autor
Data
1

a wiesz mądralo, że ptaków nie powinno się dokarmiać?

OoO
(89.228.246..)
13:33
02.12.2016
2

Tego kotki i ptaszki nie jedzą tylko SZCZURY A wy ludzie dokarmiacie myśląc że kotek zjadł...

lokator
(37.47.141..)
14:36
02.12.2016
3

Ja też nie mogę dokarmiać ptaków i zwierząt. Mieszkam w Bieszczadach daleko od cywilizacji i ludzi. Mam pytanie czy ja też nie mogę dokarmiać ptaków i zwierząt ? Ad1 Dokarmiamy ptaki i zwierzęta ,ale nie odpadkami z naszych domostw to chyba jest proste

bies...
(37.248.70..)
15:10
02.12.2016
4

Szympansy Gibony Bez mozgie stworzenia malo inteligentne zamieszkujace blokowiska pochodzacy z buszu ktorzy nie odrozniaja zeczy dobrych od zlych . Takich zatrzyma tylko ODSTRZAŁ . Jak dziki zajace lisy Oni nigdy nie zrozumieja tego ze ptaki , zwierzeta POwinny byc Zyc w lasach na polach poza miastami Szczur tez Ale zacni ornotolodzy przez dokarmianie sciagneli wszystko z lasow i pol pod okna kladki schodowe Ulice parki . Place zabaw DLA SWOICH DXIECI WNUKOW KARMIAC JE MAJA OSRANE OKNA DAVHY RYNNY CHODNIKI SAMOCHODY I WSZYSTKO TERAZ CI CO SCIAGNELI SZCZURY I PTACTWO A WIEMY KTO TO JEST POWINIEN ...NA WLASNY KOSZT ... POSPRZATAC I USUNAC JE Z BLOKOWISK

Mucha
(178.235.43..)
18:51
02.12.2016
5

Ad Mucha może Ty odpowiesz czy ja mieszkając w Biesach w lesie mogę dokarmiać leśne ptaki i zwierzęta?

Bies....
(37.7.49..)
18:59
02.12.2016
6

To forum miasta Stargard, śnie jakiegoś zadupia wiejskiego. Wiosce wstęp wzbroniony w wypowiedzi. 500+ i MOPS tylko atakować potraficie nieroby leniwe

Rialto
(37.47.141..)
20:54
02.12.2016
7

Ad 6 Dziwię się że Stargard nazywasz miastem to zaściankowa prowincja którą opuściłem wiele lat temu i żyję w zgodzie z naturą . Szkoda że nie potrafisz dostrzec tego co piękne w naturze. W tej stargardzkiej prowincji wszystko jest inne.

bies....
(95.40.173..)
08:34
03.12.2016
8

jesli chodzi o bezdomne koty,to nie mozna zakazac ich dokarmiania,jest taka ustawa która o tym mówi

mala
(94.254.141..)
10:52
03.12.2016
9

Os.pyrzyckie-prawie sama wiocha i dlatego nie lubią ptaków i kotów bo mają w naturze znęcanie się nad zwierzętami.

magda
(185.5.216..)
14:50
03.12.2016
10

Prawie robi dużą różnicę Magdo.

coś wiem
(81.190.34..)
15:34
03.12.2016
11

Nigdy nie dokarmiaj zwierząt z lasów. Tylko karmnik dla ptaków w okresie najgorszej zimy. Dokarmianiem zabijasz instynkt przetrwania u zwierząt i tym samym ty je uśmiercasz powoli. Tym zajmują się leśnicy (nawet jest kamera z twoich okolic) Zwierzątka w Bieszczadach nie umrą z głodu. Pozdrawiam Góry:)

BearGrylls
(91.241.24..)
17:19
03.12.2016
12

Mądre dokarmianie ptaków zimą... -Dokarmianie ptaków w trakcie zimy może uratować życie wielu zwierzętom. Bez wsparcia ludzi, mniej doświadczone, stare bądź osłabione ptaki mają nikłe szanse na przeżycie w okresie mrozów i obfitych opadów śniegu. Dni są wówczas krótkie, a dostęp do pokarmu utrudniony, dlatego warto poznać zasady rozsądnego dokarmiania ptaków przygotowane przez BirdSystem. Na wstępie warto podkreślić, że dokarmianie ptaków nie zawsze jest wskazane. W okresie letnim może to doprowadzić do negatywnych konsekwencji: przyzwyczajenia zwierząt do łatwego pokarmu oraz stłumienia ich instynktów przez co stają się niesamodzielne. Latem mają one możliwość zdobycia zdrowego, naturalnego pokarmu. Wstrzymanie się od dokarmiania, gdy panują wysokie temperatury zapobiega również zanieczyszczaniu obiektów oraz rozprzestrzenianiu zarazków przez stada gołębi przesiadujących na parapetach, dachach, rynnach itp. Sytuacja ulega jednak diametralnej zmianie wraz z pierwszymi opadami śniegu. Korzystając z porad BirdSystem, pomożecie ptakom przetrwać tą wymagającą porę roku. Dokarmianie to nie tylko sposób na zrobienie czegoś pożytecznego i wartościowego, ale również okazja na pogłębienie wiedzy o ptakach, ich różnorodności oraz pięknie. Podrzucanie jedzenia ptakom podczas zimy nie stwarza ryzyka, że przyzwyczają się one do pomocy przez cały rok. Karmnik schronieniem dla ptaków... -Najciekawszą metodą dokarmiania zwierząt jest przygotowanie karmnika w co szczególnie warto zaangażować dzieci. Praca nawet nad bardzo prostym modelem może być przednią zabawą i źródłem satysfakcji. Później, trzeba znaleźć odpowiednie miejsce na zainstalowanie karmnika. Należy przy tym mieć na uwadze potencjalne zagrożenia dla ptaszków, np. karmnik w pobliżu krzewów sprzyja atakom ze strony kotów i innych drapieżników. Istotne jest również to, aby konstrukcja karmnika chroniła jedzenie przed zawilgoceniem od śniegu i deszczu. Po zbudowaniu karmnika i zadbaniu o pokarm konieczne jest wyczyszczenie go z odchodów oraz resztek jedzenia, aby zapobiec rozprzestrzenieniu się bakterii. Mile widziane jest umieszczenie poidła w pobliżu karmnika. Najważniejsza zasada dokarmiania ptaków... -Przyjaciele ptaków wskazują jedną kluczową regułę – jeśli ktoś nie może w pełni się do niej dostosować, to znaczy że nie powinien decydować się na podrzucanie karmy. ,,W zimowym pomaganiu ptakom najważniejsza jest ciągłość dokarmiania” – informuje Paweł Ćwierzyński. – ,,Konsekwencja może tu decydować o życiu zwierząt, gdyż mocno przywiązują się one do okazywanego wsparcia.” Kilkukrotne dostarczenie pożywienia wystarczy by ptaki zaczęły utożsamiać konkretne miejsce ze źródłem jedzenia. Przerwanie dokarmiania byłoby wtedy nieodpowiedzialne, gdyż głodne zwierzęta zamiast szukać pokarmu zmarnują czas i energię na oczekiwanie pomocy, która nie nadejdzie. Okazując wsparcie, uzależniamy od siebie ptaki, dlatego raz rozpoczęte dokarmianie ptaków należy kontynuować aż do pierwszych oznak wiosny. Czym można dokarmiać ptaszki?... -Dobór karmy, którą podsuniemy zmarzniętym ptakom nie może być przypadkowy. Mimo naszych dobrych chęci, wyrządzimy krzywdę zwierzętom, jeśli będziemy dokarmiać je spleśniałym chlebem albo zepsutymi warzywami. Resztki tego rodzaju powodują choroby, a nierzadko też śmierć ptaków. Wybierając pożywienie dla ptaków nie wolno zapomnieć o wodzie. Dostęp do wody jest w trakcie zimy wyjątkowo trudny, dlatego wystawienie miseczki z czystą wodą może uratować życie wielu istot. Ptaki szczególnie uszczęśliwi dieta składająca się z: - ziaren, daktyli, moreli, ligustru, porzeczek, pokrojonych rodzynków, zamrożonych owoców czarnego bzu, aronii, orzechów. Dobra jest też niesolona słonina lub smalec. Okruchy pieczywa również są w porządku, lecz nie powinny być głównym składnikiem, a jedynie uzupełnieniem wszystkich pokarmów podawanych przez nas. Zbyt duża liczba chleba w pożywieniu jest w stanie spowodować dolegliwości gastryczne, zwłaszcza jeśli okaże się nieświeży. Sikorki, dzięcioły, kowaliki, wróbelki i wiele innych – bez naszej dobrej woli może być im ciężko przetrwać zimowy okres. Dokarmianie ptaków pozwala na obserwację i bliskie poznanie zwierząt. Te edukacyjne zajęcie jest również źródłem ogromnej przyjemności, szczególnie jeśli zaangażujemy w nie najmłodszych. Robi się zimno – pomóżmy ptaszkom!... -,,Dokarmianie ptaków zimą to przykład aktywnej ochrony przyrody, którą warto praktykować” – mówi Paweł Ćwierzyński, przedstawiciel BirdSystem. – ,,W przeciwieństwie do karmienia ptaków latem, teraz naprawdę potrzebują one dostępu do wody oraz pożywienia, dlatego zachęcamy do pomocy i budowania karmników.” chwiladlapupila.pl

Wróbelek
(79.186.72..)
18:02
03.12.2016
13

Z wysypiska śmieci w Łęczycy przylatują mewy, które już od samego rana jak te sępy siedzą na osiedlowych dachach i obserwują okna ludzkich chlewów z których codziennie wyrzucane są stare kuchenne odpadki. Wyrzucone odpadki czasami zanim spadną na trawniki łapane są w przez obsrańce, które srając w locie lutują gównami po parapetach, oknach i elewacji budynków oraz stojących samochodach.To nie jest dokarmianie ptaków lecz zwykłe zaśmiecanie.

Ornitolog
(81.190.35..)
19:14
03.12.2016
14

tylko muzgotrzepy nie rozumieją o o chodzi w tym wątku - o rzucanie ptakom ziaren, kiedy jest duży mróz i obfite opady śniegu, to niektórych ludzi nie powinno być w miastach - kato-wiochy

pogromca a
(176.221.121..)
12:27
05.12.2016
15

Ciekawe podejście, według mnie jest to indywidualna sprawa każdego z osobna czy chce dokarmiać zwierzęta czy nie. Ptaki dokarmiam co roku i nie mam zamiaru tego zmieniać. Zresztą specjalnie kupuję w tym celu karmę ptasia biesiada, aby zawsze dostały pokarm.

Katarzyna
(46.227.37..)
10:41
29.10.2018
16

Jeżeli chodzi o dokarmianie ptaków, to należy unikać starego chleba ponieważ rozwijają się w nim niewidoczne pleśni które są szkodliwe, natomiast kawałki słoniny nie powinny być słone. Warto również wystawiać w okresach bezdeszczowych naczynia z wodą. Pomoc innym - potrzebującym, z grupy "naczelnych" i innym zwierzętom niższego rzędu jest dla wielu osób źródłem satysfakcji. ZAKAZ ADM. - bez komentarza.

Witalis
(89.228.247..)
14:48
31.10.2018
17

A dlaczego ptaków nie można dokarmiać ? Ja słyszałam, że wręcz przeciwnie. Powinno się dokarmiać tylko, że jest jeden warunek. Dopiero gdy na dworze są przymrozki i ptaki same nie są w stanie zdobyć pożywienia. Ja dokarmiam i tych warunków się trzymam. Kupuję różne mieszanki ziarn począwszy od słonecznika po ptasią biesiadę. Ptakom smakuje, a ja dzięki temu mam fajne widoki

Marzena
(46.227.37..)
09:26
29.01.2019
18

do ,, 17 ,, Marzena GDYBY GŁUPOTA MIAŁA SKRZYDŁA TO CI KARMIACY PTACTWO KTÓRE OSRYWA WSZYSTKO Z BALKONAMI WŁACZNIE LATALI BY PO NIEBIE I NIE USIEDLI NIGDY NA ZIEMI. ptaki ściągnieli BARANY i baranie łby z PÓL IŁĄK do miast dokarmiĄC NA RYNKACH I ULICACH W CENTRUM MIAST . obecnie ptak dzik łoś sarna nie szuka jedzenia w lesie, tylko gotowce smakołyki na trawniku i poboczach w mieście .

KRUK
(178.235.185..)
15:18
30.01.2019
19

Trzeba na to spojrzeć trochę z innej strony, dlaczego "WŁADZA -ADM" chce regulować wszystkie aspekty naszego życia. Niedługo dojdzie do tego, że jako np. brunet będziesz mógł " puścić bąka " tylko w dni parzyste, blądyni w dni nieparzyste - a łysi w ogóle.

Łysy
(89.229.99..)
17:45
30.01.2019
20

ptaki mozna dokarmiać,ale nie chlebem,jest ustawa o tym że mozna i zimą nawet trzeba,proszę poczytać

zima
(178.235.190..)
00:53
31.01.2019
21

Dokarmiac tak ale w odpowiednich miejscach. Nie jest przyjemnie idac pod blokiem dostac w glowe starym chlebem albo zlewami z garnka po niedojedzonej zupie. Myslenie nie boli.

IBigos
(89.228.244..)
21:16
31.01.2019
22

Decyzja administracji na Pyrzyckim jest pozbawiona podstaw prawnych. To nie instytucja wyrocznia. Widzimisie. Nie jest instutucją ustawodawczą. Decyzją nawet na gruncie miasta Rady Miejskiej nie zabrania się wspierać zwierzęta, które nie mają warunków do życia. My ludzie naczelne zwierzęta winniśmy utożsamiać się z małymi w tym gatunku i pomagać. Jeżeli w tej okolicy są ludzie wielkiego serca to ignorujcie widzimisie i rubcie swoje. Zapewniam Was nic nie ryzykujecie. Straż Miejska ma wytyczne w tej sprawie. Dokarmianie to jest mała a zarazem wielka rzecz.

Wolentar
(81.190.37..)
10:42
02.09.2019
23

Do wszystkich co dokarmiają czy to ptaki czy koty przymusowe cofnięcie się do podstaw biologi na poziomie podstawówki.Gołębie syf choroby groźne dla ludzi,koty tak rozpieszczone nie polują a szczury im przed ryjem chodzą itd itd.

profesor
(5.173.162..)
20:56
03.09.2019
24

Jestem za mądrym dokarmianiem ptaków. Najlepiej dokarmiać ptaki ziarnami: pszenica, żyto, jęczmień, owies, pszenżyto, proso, sorgo, kukurydza, słonecznik, sezam, ryż, gryka, amarantus, rzepak, rzepik, len. Nie należy dokarmiać ptaków chlebem.

xyz
(89.229.97..)
18:00
05.09.2019
25

O proszę jacy obrońcy zwierząt się nagle znaleźli.... Pseudo obrońcy.

Tchibo
(188.146.235..)
01:09
06.09.2019
Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
Opinia:
Autor:
Przepisz kod:

Copyright © 2001 - 2019   Regionalny Informator Internetowy   rii.pl