logo_normalne.jpgfacebook.jpg
Witaj
44.200.27.215
~info/wiadomosci/grafika_zmienna/banery/baner_237_1713354284.png
Wyszukaj na FORUM
Reklama
Jak głosować, gdy w wyborach startuje tylko jeden kandydat?
   W miejscach, gdzie zgłoszony był tylko jeden kandydat na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, komitety mogły zgłaszać swoich kandydatów w tych wyborach. Stargard jest największym miastem w kraju, w którym zgłoszony został tylko jeden kandydat na prezydenta - jest to obecnie urzędujący Rafał Zając. Wyborcy dostaną kartę do głosowania i dalej mogą odrzucić jedynego zaproponowanego kandydata - mówi Adam Gołuchowski, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Stargardzie. - Na karcie do głosowania wyborca będzie mógł zaznaczyć, czy popiera tego kandydata i wtedy zaznaczyć ";X"; w kratce obok słowa ";tak"; lub jeśli nie popiera kandydata zaznaczyć ";X"; w kratce obok słowa ";nie";. Zasadą w tym przypadku jest, że wybór kandydata odbywa się w wyborach bezpośrednich i kandydata uważa się za wybranego, jeśli w głosowaniu uzyskał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów - mówi Gołuchowski. Może więc zdarzyć się przypadek, że jedyny zgłoszony kandydat nie zostanie wybrany na urząd, wtedy jednak nie ma przewidzianej drugiej tury wyborów, a prezydenta wybiera Rada Miasta.
Jak głosować? (89.151.19..)
10:28 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
Reklama

Opinii 35 / 73

1
1.     W 99,9% prezydentem Stargardu ponownie zostanie Rafał Zając
Wyborca (89.151.19..)
10:32 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
2.     A rada miasta wybierze wiadomo kogo - demokracja bez demokracji. Jeśli Większość ludzi zaznaczyło NIE - a rada miasta wybierze tego co dostał większość NIE - to chyba jest to złamanie demokracji? Ale kto o demokracje pyta w kraju post komunistycznym jakim jest Polska.
Aurora (89.151.28..)
10:50 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
3.     Zajec sam siebie wystawil i nie ma nikogo wiec dziwne jakby kto inny wygrał:))))
TWA (89.151.30..)
12:07 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
4.     Proste zadanie stawiamy X na nie. Niech go wybierają sami swoi. Pzrynajmniej nie będzie mógł powiedziec, że mieszkańcy go popierają. NIE dla znajomych królika do koryta.
vonTusk (89.151.25..)
13:54 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
5.     Jest szansa, nie wybierajcie komietetu znajomi królika do koryta, KO i innychz koalicji 13 grudnia i będziemy mieli nowego prezydenta. Zając do odstrzału :)
vonTusk (89.151.25..)
13:56 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
6.     Właśnie ja na pewno zagłosuję na NIE dla tych co są już u władzy do dawna i na pewno na NIE dla każdej partii politycznej bo uważam takich ludzi za pasożytów. Wole ludzi nowych i zawsze nowych.
Kru (89.151.28..)
17:23 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
7.     Stargardzki Rynek Staromiejski: piękno to za mało. Prezydent Zając chce tętniącego życiem serca miasta... Stargardzki Rynek Staromiejski po renowacji zachwyca turystów i mieszkańców. Brukowana nawierzchnia, odnowione kamienice i majestatyczne zabytki tworzą imponującą scenerię, ale czegoś tu wciąż brakuje. Prezydent miasta, Rafał Zając, dostrzega ten niedostatek. W jego wizji Rynek ma stać się nie tylko perełką architektury, ale i magnesem na turystów, oferując im coś więcej niż tylko piękne widoki. Podczas konferencji prasowej ujawnił plany ożywienia tego miejsca i stworzenia kompleksowej oferty, która uczyni Stargard prawdziwą perłą Pomorza Zachodniego. Jeśli ktoś jest ze Stargardu i widzi, jak wiele wycieczek zaczyna z powrotem napływać po rewaloryzacji do kolegiaty, to musimy zbudować ofertę, która będzie szersza. Takie pakietowanie usług za sobą już trochę mamy, bo proszę spojrzeć z perspektywy Filarów, które zaczyna pakietować pobyt Filarach w Aqua Star i często bardzo pobyt w kolegiacie jako element pewnej wycieczki. Jeśli do tego dołożymy Miedwie, taras widokowy i infrastrukturę, w którą rynek powinien być wyposażony, to jestem spokojny o to, że do rewaloryzacji doprowadzimy. Z mieszkańcami chcę podyskutować, jaki tam ma być akcent. Pytanie, czy to ma być fontanna, czy to ma być Karuzela Wenecka. Na rynku musi być akcent, który jest takim impulsem, który powoduje myślenie – pójdźmy na rynek nad fontannę, pójdźmy sobie na rynek skorzystać z Weneckiej Karuzeli, niech dzieci mają radość – wyjaśnia Rafał Zając W Stargardzie trwają również prace koncepcyjne i projektowe nad przebudową centrum miasta. Ulica Wyszyńskiego ma się zmienić w deptak pełen zieleni z ograniczonym ruchem pojazdów do jednej jezdni w każdą stronę. To jednak wymaga odciążenia ruchu poprzez odcinek północnej obwodnicy od ronda 15 Południk do ulicy Podleśnej oraz przeniesienie ruchu na m.in. ulicę I Brygady.
Rynek Staromiejski (89.151.19..)
17:52 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
8.     Otwieramy amfiteatr! Szykuje się zupełnie nowa jakość dla tysięcy widzów i artystów, którzy już 21.06. (piątek) po raz pierwszy po modernizacji wyjdą na scenę przebudowanego amfiteatru. Jego działalność zainauguruje wyjątkowy koncert z gwiazdami. Przed publicznością wystąpią: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Milena Lange, Łukasz Zagrobelny, Igor Herbut i Kuba Badach. Wokalistom towarzyszyć będzie Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Tomasza Szymusia. Zaraz po nich na nowej scenie zagra zespół Kwiat Jabłoni. Zapowiada się naprawdę mocne otwarcie. Wstęp na piątkowe (21.06.) wydarzenie będzie bezpłatny. Początek o 19:00. Warto wziąć udział w tej imprezie i na własne oczy przekonać się, że zmodernizowany amfiteatr to świetny, funkcjonalny i komfortowy obiekt dla wszystkich. Najpierw była wielka rozbiórka. Później wykonanie podbudowy, elementów konstrukcyjnych, wykopów, zupełnie nowej widowni, sceny i budynku pod nią. Chociaż prace jeszcze trwają, ich efekty już możemy podziwiać i jednocześnie odliczać dni do wielkiego otwarcia. W amfiteatrze pobawi się nawet 4000 osób. Ze specjalnej przestrzeni skorzystają także osoby z niepełnosprawnościami. Oczywiście do dyspozycji będą toalety, dodatkowe ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie. Z kolei artyści przygotują się do występów w nowych pomieszczeniach, w naprawdę komfortowych warunkach – dzięki temu jeszcze lepiej zaprezentują się przed stargardzką publicznością. W nowym amfiteatrze jest jeszcze sporo do odkrycia. Póki co zapisujemy w kalendarzach 21.06. (piątek), ale to dopiero początek koncertów, imprez i wydarzeń kulturalnych w tym wyjątkowym miejscu. Jedno jest pewne – będzie się działo.
Otwieramy amfiteatr! (89.151.19..)
17:54 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
9.     Rewitalizacja Stargardzkiej Kolei Dojazdowej: prezydent miasta daje zielone światło... Wszystko wskazuje na to, że systematyczne działania miłośników Stargardzkiej Kolei Dojazdowej mogą przynieść oczekiwane rozwiązania. Prezydent Stargardu daje zielone światło na przejęcie terenów należących do PKP, wymaga to jednak również odpowiedniej decyzji wojewody. Kilkanaście lat temu, jak rozmawialiśmy z tymi ludźmi, to mówiłem, że macie rację, że wąskotorówka jest szansą, ale jeszcze nie teraz. Czyli jeszcze nie teraz miasto ma możliwość efektywnego wsparcia tej idei, ale ten czas powoli nadchodzi. Jesteśmy po dyskusjach ze środowiskiem wąskotorowym. To, co chcę uzyskać dzisiaj, to deklaracje ze strony pana wojewody, że jeśli my tę nieruchomość przejmiemy od PKP, a po rozmowach już z PKP jesteśmy, to przejmiemy użytkowanie wieczyste. Teraz potrzebuję deklaracji pana wojewody, że użytkowanie wieczyste można zmienić we własność – wyjaśnia Rafał Zając, prezydent Stargardu Zaproponowane rozwiązanie gwarantowałoby to, że miasto nie musiałoby odprowadzać kilkudziesięciu tysięcy w postaci podatku za użytkowanie terenu, a zaoszczędzone pieniądze mogłyby wesprzeć inicjatywę rewitalizacji stargardzkiej wąskotorówki.
Zielone światło (89.151.19..)
17:56 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
10.     Miedwie na nowo... Rozpoczęła się współpraca, która ma doprowadzić do zupełnej przebudowy terenów rekreacyjnych i wypoczynkowych nad jeziorem Miedwie. Akwen jest w piątce największych w Polsce i przez cały rok przyciąga stargardzian, ale także wielu turystów i miłośników wody. Stronami porozumienia w sprawie opracowania dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia tej ogromnej inwestycji są: miasto Stargard oraz gminy Kobylanka, Pyrzyce, Stare Czarnowo, Stargard i Warnice. – Chcemy rozwijać Miedwie i jego okolice, tak aby akwen dawał dzieciom i młodzieży możliwość profesjonalnego szkolenia, a doświadczonym żeglarzom niezbędne zaplecze m.in. w postaci marin. To miejsce ma być też atrakcyjne od strony lądu. Potrzebna jest nowa infrastruktura dająca dostęp do pięknej natury w tym miejscu, o czym marzy pani Julita Pilecka, wójt Gminy Kobylanka. Myślę, że te oczekiwania się spełnią, bo list intencyjny, który podpisaliśmy, jest pierwszym, solidarnym krokiem w tym kierunku. Takie partnerstwa są skutecznym narzędziem do realizacji dużych wyzwań – mówi prezydent Rafał Zając. Miedwie w nowej odsłonie zakłada poprawę dostępu do oferty kulturalnej i turystycznej, mocniejszą współpracę między instytucjami, ale także zwiększenie świadomości ekologicznej. Poza tym również promowanie i wspieranie turystyki przyrodniczej, aktywnej i zdrowotnej. W ramach projektu mają zostać stworzone trasy dla odwiedzających akwen z atrakcyjnymi ofertami także dla turystów zza granicy. – Ten projekt jest bardzo istotny dla całej Gminy Kobylanka, ponieważ wreszcie doprowadzi do tego, że tereny nad Miedwiem zyskają na atrakcyjności, a potencjał tego jeziora zostanie w pełni wykorzystany. Myślę, że wszyscy będziemy dumni z tego przedsięwzięcia – mówi Julita Pilecka, wójt Gminy Kobylanka. Podpisany list intencyjny otwiera drogę do zdobycia dofinasowania inwestycji ze środków unijnych. Formalne przygotowania do tego procesu już ruszyły. Partnerem wiodącym w projekcie jest Stargard.
Miedwie na nowo (89.151.19..)
17:58 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
11.     Ale wygodnie w kinie SCK... 215 komfortowych foteli, oświetlenie schodów i rzędów, nowa wykładzina i deski na scenie – zakończył się remont sali widowiskowej w Stargardzkim Centrum Kultury. Większą wygodę i bezpieczeństwo zyskali widzowie, ale poprawę odczują także artyści. Specjalnie dla nich zakupiono nowoczesny, bezprzewodowy systemu monitoringu dousznego. Jest też nowa wykładzina i specjalna, akustyczna nawierzchnia. Wszystkie fotele na parterze dużej sceny zostały wymienione. Poprzednie służyły stargardzianom prawie 17 lat. Dodatkowe ułatwienie z pewnością docenią przede wszystkim osoby starsze i z niepełnosprawnościami. Na krawędziach schodów, wzdłuż ciągów komunikacyjnych zamontowano ledowe odświetlenie. Dzięki temu każdy bez problemu trafi na swoje miejsce i wygodnie odczyta numer rzędu. Na części widowni wymieniona została także wykładzina. Z kolei na deskach sceny zastosowano specjalną, akustyczną powłokę o wysokim stopniu ścieralności i wytrzymałości. Cała inwestycja kosztowała 450 000 zł. SCK pozyskało na ten cel 200 000 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pozostałe środki pochodziły z budżetu miasta. Duża scena SCK to wyjątkowe miejsce. Odbywają się tam najróżniejsze wydarzenia – koncerty, spektakle, spotkania autorskie, a także jubileusze i imprezy organizowanie przez fundacje i stowarzyszenia. Działa również kino. W 2023 roku na dużym i mniejszym ekranie wyświetlono w sumie 2 794 seanse, które obejrzało prawie 68 000 widzów. To aż o 10 000 więcej osób niż w 2022 roku. Powodzeniem cieszyły się Czwartkowe Spotkania Klubu Filmowego i filmy za złotówkę dla Stargardzkich Dzieciaków Kinomaniaków. Prawie 2000 młodych widzów zobaczyło 11 filmów przygotowanych specjalnie dla nich. Ekipa SCK zadbała też o jak najbardziej aktualny repertuar – ubiegły rok zamknęli imponującą liczbą 112 premier i 11 przedpremier kinowych. Rekordowym zainteresowaniem cieszył się „Psi Patrol. Wielki Film”, który obejrzało u nas ponad 3000 osób. Na drugim miejscu uplasowała się „Barbie”, a na trzecim „Chłopi”.
Ale wygodnie w kinie SCK (89.151.19..)
18:01 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
12.     2023 w milionach... Prawie 61 000 000 zł – taką imponującą kwotą pozyskanych środków zewnętrznych zamykamy ubiegły rok. Podsumowanie wygląda naprawdę doskonale, bo kolejne miliony to tak naprawdę konkretne inwestycje, zrealizowane programy, wsparcie i zakupy dla stargardzian. Korzystają z nich mieszkańcy w każdym wieku, z różnych grup społecznych i o szczególnych potrzebach. Ostatni kwartał 2023 roku przyniósł nam ponad 24 000 000 środków zewnętrznych. Pieniądze jak zawsze pochodzą z różnych źródeł. To zarówno fundusze unijne, programy rządowe, jak i darowizny. Dzięki dofinansowaniu w oczyszczalni ścieków powstanie nowoczesna przepompownia. Kolejne pieniądze to szansa na następne inwestycje drogowe oczekiwane przez mieszkańców – pod koniec ubiegłego roku pozyskaliśmy środki na remont ulic: Pogodnej, Alei Żołnierza Bocznej oraz Warzywnej. Dzięki środkom zewnętrznym usunęliśmy też kilkadziesiąt ton dachów z azbestem. Konkretne pieniądze na remont zdobył także Ośrodek Sportu i Rekreacji, który planuje wymianę podłogi w hali przy ul. Pierwszej Brygady. Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 dzięki dofinansowaniu zyskają ekologiczny zakątek, w którym będą się bawić, zdobywać cenną wiedzę i poznawać świat natury. Ze środków zewnętrznych regularnie korzysta także Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego, która oferuje przedsiębiorcom pożyczki na preferencyjnych warunkach. Chociaż podsumowujemy 2023 rok, nie zwalniamy tempa. Na rozpatrzenie czekają już kolejne wnioski. Za kilka miesięcy sprawdzimy, jaką kwotę pozyskamy w pierwszym kwartale 2024 roku i co dzięki tym pieniądzom zyskają stargardzianie.
2023 prawie 61 000 000mln. zł. (89.151.19..)
18:10 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
13.     Co czeka Stargard w ciągu kilku lat? O wyzwaniach stojących przed miastem dużo mówiono podczas spotkania noworocznego w SCK. Jednym z nich jest przebudowa centrum miasta. Stargard czeka w najbliższych latach kilka ważnych inwestycji. Przebudowa centrum Stargardu i budowa profesjonalnej sali koncertowej na 1000 miejsc - to tylko niektóre z nich. - Stargard wśród średniej wielkości miast w Polsce zaczyna się wyróżniać - uważa Rafał Zając, prezydent Stargardu. - Skala, liczba inwestycji, ich rozmach oraz wielkość zaangażowanych w nie środków przestaje nas już zaskakiwać. Jest bowiem czymś, co dokonuje się co roku. To nie jest żadna przesadna ambicja czy megalomania. Przeznaczymy w najbliższych latach ok. pół miliarda złotych na projekty duże, ponieważ chcemy zajmować pozycję wyróżniającego się i konkurującego z innymi miasta. Rozwój Stargardu wpływa też na rozwój otaczających nas miejscowości. Wielu ludzi świadomie wybiera Stargard na miejsce swojego zamieszkania, ze względu na to, że rozwija się on gospodarczo, powstają nowe zakłady pracy. W tym roku będziemy widzieć budowę trzech kolejnych potężnych fabryk. Nie zepsuliśmy kierunku, który obrał śp. prezydent Sławomir Pajor. Podczas styczniowego spotkania w SCK mówiono o dużych inwestycjach, jakie czeka Stargard w najbliższych latach. Oprócz wydawania kilkudziesięciu milionów złotych na różne obszary życia, Stargard będzie realizował bardzo duże projekty. Jednym z nich będzie przebudowa centrum Stargardu, które teraz jest zaniedbane. - Stargard musi mieć centrum, które będzie postrzegane jako nowoczesne, które ma prymat pieszych, w którym stargardzianin czy gość, przyjeżdżający do Stargardu, dobrze się czują - mówił w kilkunastominutowym przemówieniu w SCK Rafał Zając. - Budujemy amfiteatr, który trzeba będzie zapełnić widownią. Ale też przymierzamy się do budowy największej sali koncertowej, którą chcemy wybudować w Stargardzie w ciągu najbliższych kilku lat. Sala koncertowa do tysiąca miejsc powstać powinna jako element budowanej nowej siedziby szkoły muzycznej. Bo środowisko muzyczne Stargardu już doszło do takiego poziomu, że prowadząc szkołę muzyczną I i II st. i OSM, jest w stanie o nowy obiekt rozwinąć w mieście kształcenie muzyczne. Są plany, by w różnych rejonach miasta powstały książkomaty, które będą uzupełniać ofertę Książnicy Stargardzkiej i jej filii. Miasto dołoży też do kolejnego etapu rewitalizacji kolegiaty. W tym remontu wieży widokowej i montażu przeziernej windy. Wśród planowanych zadań są też: budowa nowoczesnej mariny dla żeglarzy nad Miedwiem, modernizacja, a raczej budowa nowego basenu w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Kuśnierzy, powstanie nowego budynku szkolnego na os. Pyrzyckim, budowa nowej filii żłobka. - W ciągu kilku najbliższych lat w stu procentach zapewnimy zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolach, wykorzystując przy tym obiekty szkół - zapowiada prezydent. - Rozpoczęliśmy dokumentację na obiekt sportowy przy ul. Ceglanej, trwają przygotowania do budowy nowego boiska dla Klubu Kluczevia Stargard, szykowana jest przebudowa hali przy ul. Pierwszej Brygady. W najbliższych latach na każdym osiedlu będzie przestrzeń zielona, w tym projektowany park na os. Pyrzyckim, czeka nas realizacja projektu Zielone Płuca na os. Zachód. A także wielka przebudowa oczyszczalni ścieków, która ma spowodować, że Stargard już nigdy nie będzie obwiniany o zatruwanie Iny. Miasto zapowiada też, że w Stargardzie skróci się kolejka na listach o przydział mieszkań komunalnych. Na lokal będzie się oczekiwać 2-3 lata, a nie jak do niedawna lat 10. Obiecuje dalsze wspieranie służb, a także szpitala, w tym w budowę nowego obiektu ośrodka rehabilitacji przy ul. Wojska Polskiego.
Co czeka Stargard (89.151.19..)
18:13 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
14.     Rafał Zając: W parze z rozwojem gospodarczym musi iść podnoszenie poziomu życia naszych mieszkańców... Rozwój gospodarczy jest ważny, ale w parze z nim trzeba podnosić poziom życia w mieszkańców, tak aby w Stargardzie wygodnie im się mieszkało – tak mówił w piątek rano prezydent Stargardu Rafał Zając. Rafał Zając dzień wcześniej ogłosił, że zamierza ubiegać się o reelekcję. Zaznaczył, że jego wybór leży w rękach mieszkańców. Ma wobec siebie jeszcze większe oczekiwania i niedosyt, bo wie ile w Stargardzie jest jeszcze do zrobienia. Chciałby zrealizować inwestycje, które zaplanował wraz ze swoimi współpracownikami. Wśród nich wymienił nową szkołę muzyczną z salą koncertową na 1000 miejsc, przebudowę stadionu Błękitnych Stargard, czy przebudowę ścisłego centrum z unowocześnieniem ulicy Wyszyńskiego. Rafał Zając zaznaczył, że zna bolączki mieszkańców, które dotyczą stanu niektórych ulic. Wytłumaczył, że wynika to podziału kompetencji pomiędzy powiatem a gminą. Jednak zobowiązał się, że w ciagu kilku kolejnych lat stan ulic wymagających naprawy zmieni się. Rafał Zając ma 48 lat. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W ostatnich wyborach samorządowych zagłosowało na niego ponad 82 proc. wyborców. Referendum wygrał w pierwszej turze.
Podnoszenie poziomu życia (89.151.19..)
18:16 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
15.     Inkubator dla biznesu... Już za kilka miesięcy w Stargardzie ruszy kolejne narzędzie wspierające przedsiębiorców. Rozpoczął się remont budynku przy ul. Usługowej 10. Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego tworzy tam przestrzeń do prowadzenia biznesu – zwłaszcza dla tych, którzy uruchamiają swoją pierwszą działalność gospodarczą albo ruszają ze start-upem. W Stargardzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości zyskają dobre miejsce do rozwoju, a stawki za wynajem będą bardzo korzystne. – W naszym mieście świetnie radzą sobie duże, międzynarodowe koncerny. Jednak dla dynamicznego rozwoju Stargardu równie ważne są mniejsze, lokalne, często jednoosobowe przedsiębiorstwa. Zdaję sobie sprawę, że początki bywają trudne. Ten inkubator będzie kolejnym wsparciem dla tych, którzy dopiero zaczynają. Dla przedsiębiorców to szansa na budowanie swojej marki na miejscu, a dla wszystkich stargardzian – możliwość korzystania z kolejnych lokalnych produktów i usług najwyższej jakości – mówi prezydent Rafał Zając. Obiekt przy ul. Usługowej 10 jest przebudowywany. Zostanie dostosowany do potrzeb przyszłych najemców. Zaplanowano szeroki zakres robót. Przestronne wnętrza hali zostaną całkowicie wyremontowane i podzielone na mniejsze pomieszczenia. Ich wielkość będzie zróżnicowana – od 100 do 900 m2. W całym obiekcie zostaną też wymienione instalacje oraz okna i drzwi. Zmieni się także teren wokół inkubatora. Wartość całej inwestycji to ponad 3 800 000 zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont powinien zakończyć się w październiku. Przestrzeń dla nowych biznesów znajduje się w dobrej lokalizacji – w Stargardzkim Parku Przemysłowym, w pobliżu wyjazdu na drogę S-10 w kierunku Szczecina. Przyszli najemcy już mogą liczyć na dobre sąsiedztwo. Pod koniec 2023 roku swoją nową siedzibę uruchomiła tam firma World Sports Company. To producent m.in. szalików dla kibiców najpopularniejszych klubów sportowych Europy i świata.
Inkubator dla biznesu (89.151.19..)
18:20 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
16.     Rozwój, gospodarka, troska o człowieka – główne priorytety Rafała Zająca na kolejną kadencję... W Stargardzkim Centrum Kultury odbyła się konwencja komitetu wyborczego obecnego prezydenta miasta, Rafała Zająca. Sala wypełniona była po brzegi, a wśród uczestników można było dostrzec najważniejsze osobistości grodu nad Iną. Prezydent Zając podsumował mijającą kadencję, a także przedstawił swoje ambitne plany na przyszłość. Chcemy zbudować Stargard większych możliwości i wykonać prawdziwy skok rozwojowy. Stargard ma wielu obszarach, wyróżniać się nie tylko na tle średniej wielkości miast, ale ma mieć usługi, które można porównać tylko z tą ofertą, którą oferują duże miasta, np. w obszarze kultury, gospodarki, miejsc pracy. Największym kapitałem tego miasta są ludzie. Ludzie, którzy do Stargardu się przeprowadzą i ci, którzy w Stargardzie żyją, funkcjonują, rozwijają się. Oni są największym kapitałem rozwojowym tego miasta i dla nich Stargard ma być miastem jeszcze większych możliwości – podkreśla Rafał Zając Motorem rozwoju miasta jest gospodarka, ale istotną kwestią są również usługi socjalne. Mieczysław Jurek, przewodniczący NSZZ Solidarność na Pomorzu Zachodnim podkreśla, że te są na najwyższym poziomie. Motorem rozwoju miasta jest gospodarka, ale istotną kwestią są również usługi socjalne. Mieczysław Jurek, przewodniczący NSZZ Solidarność na Pomorzu Zachodnim podkreśla, że te są na najwyższym poziomie. Urodziłem się w Stargardzie i za rządów Sławka Pajora i pana Rafała, Stargard poszedł jak rzadko, które miasto w regionie tak do przodu, że trudno go dzisiaj rozpoznać, ale to pozytywnie. Drugą rzeczą, która wyróżnia Stargard spośród innych miast, to jest troska o człowieka, czegoś takiego jak w Stargardzie ze świecą szukać. Zwracałem się kilkukrotnie o pomoc pojedynczym ludziom czy strukturom i nigdy pan prezydent nie powiedział nie – wyjaśnia Mieczysław Jurek Wśród głównych celów w nowej kadencji, Rafał Zając stawie przed sobą takie m.in. zadania jak przebudowa centrum Stargardu, budowa obwodnicy północnej, sali koncertowej na 1.000 miejsc czy ciągle rozwijanie i poszerzanie infrastruktury Parku Nowoczesnych Technologii.
Priorytety Rafała Zająca (89.151.19..)
18:23 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
17.     Budowa zakładu produkcyjnego Capri Sun z decyzją środowiskową... Prezydent Stargardu Rafał Zając wydał pozytywną decyzję środowiskową dla budowy zakładu konfekcjonowania napojów Capri Sun. Pracę w nim znajdzie nawet 180 osób. W grudniu 2023 r. Urząd Miejski w Stargardzie ogłosił, że światowy producent soków Capri Sun zdecydował się wybudować swój zakład produkcyjny w naszym mieście. – Inwestycja Capri-Sun w Stargardzie to dowód, że stworzyliśmy warunki i ofertę, która jest atrakcyjna nawet dla dużych i rozpoznawalnych, światowych marek. Zawsze podkreślam, że nowe fabryki dają następne miejsca pracy i pozytywnie wpływają na sytuację finansową miasta. W tym konkretnym przypadku to także szansa na podniesienie po raz kolejny gospodarczej atrakcyjności Stargardu. Capri-Sun będzie pierwszym zakładem z branży spożywczej działającym w PPNT. Pojawienie się takiego koncernu może zachęcać następne do zainteresowania się naszym miastem- mówił Prezydent Rafał Zając. Waldemar Kolasiński, Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Stargardzie poinformował, że 12 października 2023 r. na wniosek spółki Capri Sun Sp. z o.o. została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie zakładu konfekcjonowania napojów. Można zapoznać się z nią do 30 października w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Stargardzie przy ul. Hetmana Stefana Czarnieckiego 17. Nowa fabryka zlokalizowana będzie w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Teren inwestycji łącznie obejmie 13,74 ha przy ul. Kobaltowej. Projektowany zakład będzie zajmował się konfekcjonowaniem soków (napojów) owocowych i warzywnych oraz ich pakowaniem w opakowania jednostkowe (saszetki ze słomką lub zakrętką) i zbiorcze (kartony po 10 lub 15 szt. napojów). Głównym surowcem produkcyjnym będzie koncentrat owocowy i warzywny, przywożony z zewnętrz. W zakładzie będzie mieszany z wodą, cukrem lub innymi substancjami słodzącymi, dodatkami smakowymi i innymi substancjami w tym kwasem askorbinowym (wit. C), a następnie poddawany pasteryzacji i rozlewany w opakowania jednostkowe. Produkcja docelowo będzie odbywać się na 8 liniach produkcyjnych. Zakład będzie pracował 343 dni w roku, a zatrudnienie znajdzie w nim do 180 osób. Roczna wydajność produkcyjna zakładu wyniesie docelowo 1 269 571 968 saszetek (312 773 tony). Jak informuje Urząd Miejski w Stargardzie, historia Capri-Sun sięga 1969 roku. Firma powstała w Niemczech. Na przestrzeni lat zdobyła pozycję czwartej co do wielkości marki soków na świecie. Współpracuje z ogromnymi koncernami, takimi jak Coca-Cola i Kraft Heinz. Capri-Sun produkuje owocowe napoje w charakterystycznych saszetkach ze słomką w 100% nadającą się do recyklingu. Dziś można je kupić już w 110 krajach na świecie. Soki są wytwarzane w 24 zakładach, a ten w Stargardzie będzie pierwszym w tej części Europy.
Capri Sun z decyzją (89.151.19..)
18:32 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
18.     Będzie nowa fabryka... Już w 2024 roku ma zacząć się budowa ogromnego zakładu produkcyjnego w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Lokalizację w Stargardzie wybrała spółka działająca w przetwórstwie spożywczym. Zakup 10-hektarowej działki oznacza kolejną ważną inwestycję i następne miejsca pracy w PPNT, na terenie którego już teraz jest zatrudnionych ponad 6000 osób. Spółka WPF Production ma ugruntowane doświadczenie na rynku. W niedalekiej przyszłości w Stargardzie ruszy budowa nowoczesnej fabryki niosącej miastu wiele korzyści. Pewne są kolejne atrakcyjne miejsca pracy, których liczba – zgodnie z zapowiedziami – ma regularnie wzrastać wraz z planowanymi etapami rozwoju firmy. Więcej szczegółów na temat inwestycji poznamy w przyszłym roku.
Będzie nowa fabryka (89.151.19..)
18:35 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
19.     Stargardzka hala przejdzie remont... To będzie ostatni sezon koszykarzy PGE Spójni Stargard w dotychczasowej hali przy ulicy Pierwszej Brygady. Latem przyszłego roku obiekt ten przejdzie gruntowną modernizację - zapowiada prezydent Stargardu Rafał Zając. - Poprawimy warunki w hali, bo parkiet wymaga wymiany i tę wymianę przeprowadzimy w okresie letnim, więc czekamy na zakończenie sezonu. Mam nadzieję, że uda się rozwiązać wszystkie problemy związane z drogami ewakuacyjnymi w hali. To wymaga również nakładów i być może poszerzymy boczną trybunę o kolejne miejsca. Bo rzeczywiście zainteresowanie tym widowiskiem sportowym stale rośnie. - mówi Zając. Oprócz modernizacji hali przy ulicy Pierwszej Brygady w przyszłym roku przebudowany zostanie także stadion piłkarski Błękitnych oraz murawa na obiekcie Kluczevii Stargard.
Hala przejdzie remont (89.151.19..)
18:39 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
20.     Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii w Stargardzie: magnes dla inwestorów... Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miejsc przeznaczonych dla biznesu i przemysłu na Pomorzu Zachodnim. Od momentu powstania, stał się magnesem dla inwestorów, generując nowe miejsca pracy i napędzając lokalną gospodarkę. To za sprawą zachęt dla potencjalnych inwestorów. Oprócz infrastruktury, która jest gotowa i tak naprawdę zawsze mówimy o tych działkach, że są jakby gotowe do tego, żeby rozpocząć inwestycje niemalże natychmiast. System zachęt inwestycyjnych jest wyjątkowo atrakcyjny dla przedsiębiorców w Stargardzie. Oprócz programu zwolnienia z podatku od nieruchomości, przygotowywanego przez miasto, Stargard współpracuje z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną i od roku 2018, kiedy zmieniły się zasady udzielania pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku CIT, te warunki są wyjątkowo korzystne – tłumaczy Arkadiusz Kocikowski, kierownik biura funduszy europejskich i rozwoju gospodarczego Stargardu Stargardzka Strefa Ekonomiczna nieustannie się rozwija. W planach jest dalsze poszerzanie jej terenu oraz pozyskiwanie nowych inwestorów. Władze miasta stawiają na rozwój nowoczesnych technologii i innowacji, co ma zapewnić dalszy wzrost strefy i całego regionu.
PPNT magnes dla inwestorów (89.151.19..)
18:50 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
21.     Fabryka komponentów baterii aut elektrycznych... Fabryka w Stargardzie w województwie zachodniopomorskim zajmie się wytwarzaniem siarczanu niklu i kobaltu, które dostarczane będą odbiorców w Polsce i innych krajach UE. To kluczowe komponenty potrzebne do produkcji baterii do samochodów elektrycznych. – Kolejny raz oferta, którą stworzyliśmy, spotkała się z uznaniem międzynarodowego koncernu. To dobra wiadomość, zwłaszcza że Ege Kimya po raz pierwszy inwestuje poza Turcją. Ze Stargardu na rynek europejski powędrują składniki przyczyniające się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Poza tym zyskamy kolejne miejsca pracy i wpływy do budżetu miasta z podatków – komentował inwestycję prezydent Stargardu Rafał Zając. Turecka firma Ege Kimya kupiła w parku przemysłowym 11 hektarów ziemi. Fabryka planuje wykorzystywać w produkcji bezemisyjne technologie będące wynikiem wieloletnich prac badawczo-rozwojowych. Energia wykorzystywana w zakładzie pochodzić ma natomiast z odnawialnych źródeł energii. – Zdecydowaliśmy się na inwestycję w północno-zachodniej Polsce przede wszystkim ze względu na bliskość potencjalnych klientów. Dodatkowymi argumentami przemawiającymi na korzyść Stargardu była dostępność mediów umożliwiających zaawansowaną produkcję chemiczną, dostęp do linii kolejowej, drogi szybkiego ruchu oraz bliskość portu w Świnoujściu. Nasza fabryka w Polsce dzięki lokalizacji oraz wykorzystaniu zielonych źródeł energii pozwoli na zminimalizowanie śladu węglowego samochodów elektrycznych produkowanych w Europie – mówi Erez Navaro, Członek Zarządu Ege Kimya. W tureckim oddziale firmy w Stargardzie prowadzone będą też prace badawczo-rozwojowe. Nie tylko fabryka Turcy nie chcą ograniczyć się jedynie do produkcji komponentów. Zakład w Stargardzie zajmie się także opracowaniem innowacji dla sektora elektromobilności. Z powstających rozwiązań mają korzystać europejskie koncerny samochodowe i producenci baterii, dążąc do obniżania emisji gazów cieplarnianych. Sama fabryka planuje wykorzystywać bezemisyjne technologie i odnawialne źródła energii. – Nasza fabryka w Polsce dzięki lokalizacji oraz wykorzystaniu zielonych źródeł energii pozwoli na zminimalizowanie śladu węglowego samochodów elektrycznych produkowanych w Europie – dodaje Erez Navaro, Członek Zarządu Ege Kimya. Dzięki zlokalizowaniu fabryki w Polsce europejskie koncerny samochodowe i producenci baterii będą mogli istotnie obniżyć ślad węglowy swojej produkcji. Ege Kimya ma zainwestować w Stargardzie blisko 140 mln zł. W pierwszej fazie zajmie ⅓ zakupionego terenu, a w kolejnych latach zamierza się rozbudowywać.
Ege Kimya w Stargardzie (89.151.19..)
19:00 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
22.     Te durniu z koalicji 13 grudnia. Czemu nie odpisałeś ile spełnionych obietnic na 100 dni herr Tuska? Tankujesz paliwo za 5,18? Korzystasz z 60tys kwoty wolnej od podatku może ktoś z rodziny ma babciowe albo wdowi grosz? Bo jak narazie to łamanie konstytucji, podwyżka żywności o 5% energii o 70 %. Podpisany pakt migracyjny i zadłużenie Polski w KPO do 2057 roku Zgoda na podatki europejskie itd. Jedyne osiągnięcie to tabletka dzień PO dla kobiet goscinnych w kroku beż recepty.
vonTusk (89.151.25..)
19:48 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
23.     TZREBA DAĆ SZANSE NOWEMU KANDYDATOWI, NIE CIĄGLE CI SAMI PRZY KORYCIE I KOLESIE.
TWA (89.151.30..)
21:23 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
24.     Centrum w Stargardzie zostanie zmodernizowane... Radni Rady Miejskiej jednomyślnie zagłosowali za przyjęciem nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic Wyszyńskiego, Czarnieckiego, Skarbowej i Barnima w Stargardzie. Wyraźnie określone strefy do zamieszkania, wypoczynku, rekreacji, dla usług i do parkowania – tak będzie wyglądało centrum miasta. O tym jak istotne będą to zmiany, mówił prezydent Stargardu, Rafał Zając: – Plan zagospodarowania przestrzennego to ważny dokument. Zmiany w obszarze ul. S. Wyszyńskiego w połączeniu z placem Wolności i terenem przed SCK będą miały wpływ na funkcjonowanie miasta jako całości. Zakładamy, że w najbliższych latach może tam powstać szeroki deptak z prawdziwego zdarzenia, z dwoma ciągami gastronomicznymi. W planach są fontanna i teren rekreacyjny na placu przed SCK. – Jestem przekonany, że takie miejsce stanie się bardzo komfortowe dla mieszkańców, którzy przez samo centrum miasta będą już nie tylko przechodzić, ale przyjdą też zrobić zakupy, wypić kawę, zjeść coś dobrego i po prostu pobyć w przyjaznej, zielonej przestrzeni. Stargardzianie korzystaliby z niej w pełnym wydaniu. Chcemy, żeby było to prawdziwie wygodne, estetyczne i nowoczesne centrum w ścisłym śródmieściu – dodaje prezydent. W planie uwzględniono miejsca na nowe mieszkania. Te mogą powstać na terenach po mleczarni, po działającej jeszcze energetyce, w okolicach kościoła św. Ducha, a w dalszej przyszłości również na terenie po MPGK. Wszystkie wznoszone budynki wysokością i kształtem powinny pasować do istniejącej już zabudowy. Jeśli chodzi o usługi, to na obszarze objętym planem może być prowadzona wyłącznie działalność, która nie będzie uciążliwa dla mieszkańców. Szczególną ochroną został objęty Park 3 Maja i zabytki. Prace nad nowym planem były długie i złożone. Po uzyskaniu niezbędnych opinii, odbyła się otwarta dyskusja publiczna, dzięki której mieszkańcy mieli możliwość przedstawienia swoich propozycji zmian. Wizualizacje odmienionej ul. S. Wyszyńskiego pochodzą ze zwycięskiej pracy w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla tego obszaru.
Przebudowa centrum miasta (89.151.19..)
22:07 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
25.     Obiecanki jak Tusk. Wiarygodnosc na tym samym poziomie.Używając języka lewaków Zając wypier.....
vonTusk (89.151.25..)
22:18 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
26.     Ad 22. ";Te durniu z koalicji"; PiS na kolanach. Polska otrzyma z KPO 59,8 mld euro (268 mld zł), w tym 25,27 mld euro (113,28 mld zł) w postaci dotacji i 34,54 mld euro (154,81 mld zł) w formie preferencyjnych pożyczek
Całość KPO to 59,8 mld euro (89.151.19..)
22:38 23.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
27.     Zdecydowanie zagłosuje przeciwko tym co są obecnie u władzy i przeciwko partiom politycznym. Dodatkowo wiele kłamstw pod publiczkę planach pisał jakiś przyklejony do stołeczka powyżej. Zachwyca rynek, heh i turystów chyba w 9 wymiarze.
Andrzej (5.173.138..)
00:54 24.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
28.     Także ja mam już dość polityków, urzędników i wszelkich żerujących na naszej pracy w sektorze prywatnym siedzących w sektorze budżetowym za nasze.
Andrzej (5.173.138..)
00:57 24.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
29.     TZREBA DAĆ SZANSE NOWEMU KANDYDATOWI, NIE CIĄGLE CI SAMI PRZY KORYCIE I KOLESIE.
TWA (89.151.30..)
01:03 24.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
30.     Jak głosować, gdy w wyborach startuje tylko jeden kandydat? W miejscach, gdzie zgłoszony był tylko jeden kandydat na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, komitety mogły zgłaszać swoich kandydatów w tych wyborach. Stargard jest największym miastem w kraju, w którym zgłoszony został tylko jeden kandydat na prezydenta - jest to obecnie urzędujący Rafał Zając. Wyborcy dostaną kartę do głosowania i dalej mogą odrzucić jedynego zaproponowanego kandydata - mówi Adam Gołuchowski, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Stargardzie. - Na karcie do głosowania wyborca będzie mógł zaznaczyć, czy popiera tego kandydata i wtedy zaznaczyć ";;;;X";;;; w kratce obok słowa ";;;;tak";;;; lub jeśli nie popiera kandydata zaznaczyć ";;;;X";;;; w kratce obok słowa ";;;;nie";;;;. Zasadą w tym przypadku jest, że wybór kandydata odbywa się w wyborach bezpośrednich i kandydata uważa się za wybranego, jeśli w głosowaniu uzyskał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów - mówi Gołuchowski. Może więc zdarzyć się przypadek, że jedyny zgłoszony kandydat nie zostanie wybrany na urząd, wtedy jednak nie ma przewidzianej drugiej tury wyborów, a prezydenta wybiera Rada Miasta.
jak głosować ? (46.112.4..)
09:29 24.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
31.     Ad 27. ";Wiele kłamstw pod publiczkę planach pisał jakiś przyklejony do stołeczka powyżej"; Nie wiem czy wiesz że 5 lat temu zaproponowany program przez prezydenta Rafała Zająca został zrealizowany w 98 procentach
Stargard jest OK! (89.151.19..)
10:23 24.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
32.     Ad 22. Osiem lat rządów PiS. Obiecali, nie zrealizowali: 1.PiS obiecywał 3 mln mieszkań nie ma 2.Milion aut elektrycznych nie ma. 3.Bezpieczny najem mieszkań? ";Nie działa jeszcze żadna Społeczna Agencja Najmu";. 4.Bon mieszkaniowy dla singli i rodzin? Nie ma. 5.VAT nie został obniżony z 23 do 22 procent. 6.Nie ma zerowego VAT na odzież dziecięcą. 7.Bonu na kulturę dla młodzieży nie ma. 8.Bank stypendiów i staży dla młodych nie powstał. 9.Gabinety stomatologiczne miały powstać w każdej szkole nie ma. 10.Polskie Domy Drewniane nie doprowadziły do zwiększenia dostępności mieszkań
PiS na kolanach (89.151.19..)
11:29 24.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
33.     TZREBA DAĆ SZANSE NOWEMU KANDYDATOWI, NIE CIĄGLE CI SAMI PRZY KORYCIE I KOLESIE.
CDN.. (89.151.30..)
12:56 24.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
34.     A teraz wymień 92 obietnic *** których nie spełnił starczy Ci miejsca? ***
vonTusk (37.248.209..)
13:45 24.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
35.     Ad 34. Widzę że po moich wpisach dostałeś napadu gniewu i złości. Więc przypominam Ci: Kodeks karny art-216. § 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Kodeks karny art-216 (89.151.19..)
14:29 24.03.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.
1
Dodanie opinii jest równoważne ze zgodą na regulamin

Autor:
   Polecane przez INFO
baner_5_1570135131.jpgbaner_8_1658156824.jpgbaner_9_1570642654.jpgbaner_10_1570145489.jpgbaner_13_1587714979.jpgbaner_21_1672648553.jpgbaner_28_1677653215.jpgbaner_30_1680645093.jpgbaner_31_1695228839.pngbaner_32_1708625514.jpgbaner_33_1708625553.jpg
Regionalny Informator Internetowy rii.pl Copyright © 2000 - 2024