Witaj
3.135.192.97
Wyszukaj na FORUM
Spójnia Stargard wygrała decydujący mecz z Anwilem Włocławek i zagra w półfinale o medale Orlen Basket Ligi
    PGE Spójnia Stargard w meczu nr 5 pierwszej rundy play off Orlen Basket Ligi w sezonie 2023/24 wygrała 77:81 z Anwilem Włocławek. We wtorkowym spotkaniu Anwil Włocławek nie prowadził ani przez sekundę. Spójnia zasłużenie wygrała w Hali Mistrzów i o awans do finału zagra z Kingiem Szczecin. Spójnia Stargard wygrała trzeci mecz z rzędu ze Anwilem Włocławek i zagra o medale Orlen Basket Ligi w sezonie 2023/24
Spójnia Stargard w półfinale (89.151.17..)
20:09 14.05.2024
*** - tekst usunięty na podstawie regulaminu.

Opinii 8 / 8

1
1.     Spójnia Stargard Spójnia Stargard Spójnia Stargard
Brawo Spójnia Stargard (89.151.17..)
20:12 14.05.2024
2.     ''PGE Spójnia Stargard sprawiła ogromną niespodziankę w play-off ORLEN Basket Ligi! W decydującym meczu pokonała na wyjeździe Anwil Włocławek 81:77 i zagra w półfinale! Rewelacyjnie to spotkanie rozpoczęli goście, którzy po trafieniach Stephena Browna, Aleksandara Langovicia i Wesa Gordona prowadzili 0:11! Tę serię przerwał Luke Petrasek, a później nieźle zaczął spisywać się Victor Sanders. Po akcjach Mateusza Kostrzewskiego włocławianie zbliżyli się na zaledwie trzy punkty. Ostatecznie dzięki zagraniu Alexa Steina po 10 minutach było 21:27. Dość szybko w drugiej kwarcie do remisu doprowadził jednak Janari Joesaar. PGE Spójnia nie pozwalała jednak na nic więcej i dość szybko uciekała nawet na sześć punktów - głównie dzięki trafieniom Steina. Sanders dwoił się i troił, ponownie zbliżając Anwil do rywali. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 41:45. Trzecią kwartę zespół trenera Sebastiana Machowskiego znowu rozpoczął od wielkiej energii! Świetnie spisywał się Devon Daniels, a po akcji 2+1 Stephena Browna różnica wynosiła nawet 11 punktów. Tomas Kyzlink oraz Luke Petrasek starali się na to reagować, ale ich zagrania niewiele zmieniały. To przyjezdni byli stroną przeważającą, a po rzucie Alexa Steina po 30 minutach było 59:65. W kolejnej części meczu ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza ciągle walczyła o lepszy wynik. Na około trzy minuty przed końcem po akcji Kalifa Younga przegrywała już tylko punktem! W samej końcówce kluczowa akcja należała do Danielsa. Ten sam zawodnik oraz Karol Gruszecki dodatkowo nie zawodzili na linii rzutów wolnych. Ostatecznie PGE Spójnia pokonała Anwil 81:77 i zagra w półfinale ORLEN Basket Ligi! Po 17 punktów dla gości zdobyli Aleksandar Langović oraz Stephen Brown. Victor Sanders zdobył dla gospodarzy 22 punkty, 4 zbiórki i 3 asysty.''
20:19 14.05.2024
3.     Spójnia jest wielka, Spójnia to zrobiła. Anwil na kolanach
Anwil na kolanach (89.151.17..)
20:40 14.05.2024
4.     Anwil nie prowadził nawet przez moment!
Brawo Spójnia (89.151.17..)
21:16 14.05.2024
5.     Wiktor Grudziński – Twoje radio. ''Cud staje się faktem. Spójnia wygrywa ostatnie spotkanie z Anwilem Włocławek 77 do 81 i awansuje do półfinału Play-Off-ów. Biało-Bordowi jako pierwszy zespół w historii wyrzucił za burtę w ćwierćfinale najlepszy zespół rundy zasadniczej po przegranych dwóch pierwszych spotkaniach. Na stargardzian w półfinale czeka kolejne wielkie wyzwanie, a dokładnie broniący tytułu mistrzowskiego King Szczecin, co oznacza, że czekają nas jeszcze większe emocje i trzy derbowe spotkania.''
Cud staje się faktem (89.151.17..)
21:35 14.05.2024
6.     ''Koszykarze PGE Spójni Stargard sensacyjnie awansowali do półfinału mistrzostw Polski, eliminując Anwil Włocławek, czyli najlepszy zespół po sezonie zasadniczym. ";Wierzyliśmy przegrywając w serii 0-2, a teraz mamy derby w półfinale, a nie wakacje"; - powiedział trener Spójni Sebastian Machowski. W piątym, decydującym meczu ćwierćfinałowym Spójnia, przystępująca do play off z ósmego miejsca, wygrała we Włocławku 81:77. PGE Spójnia przegrała dwa pierwsze mecze we Włocławku. Straty odrobiła w dwóch meczach we własnej hali. W decydującym pojedynku, w Hali Mistrzów, przez całe spotkanie prowadziła i ";wypunktowała"; gospodarzy. W zespole Anwilu, który był wspierany przez fanatycznych kibiców, szwankował przede wszystkim rzut za trzy punkty, nie trafiał też w kluczowych akcjach lider zespołu - najlepszy gracz sezonu zasadniczego Victor Sanders. Zespół w Włocławka trafił w decydującym spotkaniu u siebie zaledwie pięć na 21 rzutów za trzy punkty. Goście trafili z dystansu dziewięć razy. To pierwszy półfinał Spójni od 1997 roku, gdy zagrała o złoto z Mazowszanką Pruszków. Jej rywalem w tegorocznym półfinale będzie obrońca trofeum King Szczecin. ";Kluczowe były mecze u siebie, gdy doprowadziliśmy do 2-2. Tutaj przyjechaliśmy już na piąty mecz z zupełnie innym nastawieniem. Przyjechaliśmy po wygraną"; - powiedział gracz gości Karol Gruszecki. Dodał, że on i koledzy będą celebrować tę serię. ";Trzeba jednak pamiętać, że już w sobotę następne spotkania z bardzo silnym przeciwnikiem"; - dodał doświadczony koszykarz PGE Spójni. Przyznał, że jego zespół pilnował tego, aby drużyna z Włocławka ich nie przełamała ani na moment. ";Bardzo dobrze graliśmy i szykujemy się na następną serię. Będę to derby woj. zachodniopomorskiego. Pewnie będą pełne trybuny w każdym spotkaniu"; - podsumował Gruszecki. Trener Spójni Sebastian Machowski przypomniał, że po dwóch przegranych na początku serii we Włocławku mówił na konferencji pomeczowej, że dalej wierzy w wygraną w ćwierćfinale z Anwilem. ";Coś +kliknęło+ w naszej skuteczności rzutowej z obwodu w trzecim, czwartym i piątym meczu. Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy z uwagi na cały klub. W mieście czuć pozytywne wibracje i emocje. Teraz wszyscy oczekujemy na derbowe spotkanie w półfinale, a nie jedziemy na wakacje"; - powiedział Machowski. Jego zdaniem najważniejsza była ";pewność siebie";. ";Byliśmy po czterech porażkach z Anwilem - dwóch w sezonie zasadniczym i dwóch w pierwszych meczach tej serii. Wygraliśmy pierwszy mecz u siebie i odzyskaliśmy wiarę. Zadecydowała pewność siebie"; - ocenił szkoleniowiec PGE Spójni.''
Konferencja prasowa (89.151.17..)
22:03 14.05.2024
7.     Karol Gruszecki z PGE Spójni Stargard udzielił wywiadu Polsatowi Sport po ostatnim meczu ćwierćfinałowym ORLEN Basket Ligi z Anwilem Włocławek: https://plk.pl/aktualnosci/24591/karol-gruszecki-wierzylismy-w-zwyciestwo